Wiadomości
Fot. Słuchaczka RG

wtorek,

13 marca 2018

14:58

Mieszkańcy wsi Rybaki muszą brodzić w błocie i są bezradni. "Przejazd to jakiś koszmar"

Odcinek drogi w Rybakach - Wybudowaniu w gminie Somonino po roztopach jest całkiem nieprzejezdny. Na problem narzekają mieszkańcy, którzy muszą brodzić w błocie. - To jakiś koszmar, żeby dostać się do głównej drogi. Dlaczego gmina stawia na modernizację większych wsi? Tu mieszka około 100 osób, którzy wcale nie są gorsi od tych z większych wiosek - pisze słuchaczka Radia Gdańsk.
O problemach z przejazdem przez gruntową drogę w Rybakach - Wybudowaniu poinformowała nas słuchaczka. Pani Kinga podkreśla, że skargi dotyczące stanu drogi zgłaszane były urzędnikom jeszcze latem.


AUTO JAK PO RAJDZIE TERENOWYM

- Gmina nie postarała się zabezpieczyć drogi mimo wielu skarg. To jakiś koszmar, żeby dostać się do głównej drogi. Po przejechaniu jakimś cudem tych 2 kilometrów auto wygląda jak po jakimś rajdzie terenowym. O wizytach u mechanika ws. napraw zawieszenia już nie wspomnę. Dlaczego gmina stawia bardziej na modernizację większych wsi? Tu mieszka około 100 mieszkańców, którzy wcale nie są gorsi od tych z większych wiosek - tłumaczy mieszkanka wsi.


- Już nie marzymy o drodze asfaltowej, a żeby tylko jakoś ją utwardzili - dodaje pani Kinga.

29176746 909470399230896 5389116021451784192 nFot. Słuchaczka RG


POWSZECHNY PROBLEM PO ZIMIE

I właśnie o utwardzenie drogi zapytaliśmy pracowników Urzędu Gminy w Somoninie. Ci podkreślają, że nie tylko ta droga jest po zimie w kiepskim stanie. - Jest mokro, jak widać, na wielu drogach zalega błoto. Mamy przewidzianą kwotę 100 tysięcy złotych na wyasfaltowanie drogi jeszcze w tym roku, ale wszystko zależy od warunków pogodowych i wyników przetargów. Już wiemy, że ceny są wyższe. Za te same pieniądze uda się wyremontować o 20 czy 30 proc. krótszy odcinek drogi - tłumaczy Andrzej Jaroś, inspektor ds. ewidencji i gospodarowania gminną infrastrukturą drogową.

mich