Wiadomości
Fot. materiały prasowe

wtorek,

13 marca 2018

11:19

Teraz są tam stare zaniedbane hale, ale już niedługo to się zmieni. Tereny pomagazynowe w Gdyni zastąpi nowe osiedle

Tereny pomagazynowe przy Chylońskiej w Gdyni zmienią się nie do poznania. W miejscu starych, zaniedbanych hal i magazynów powstanie nowoczesne osiedle mieszkaniowe Chylońska 110. Deweloper TPS Reapolis pokazał właśnie pierwsze plany nowej inwestycji.

- W pierwszej kolejności powstanie ośmiokondygnacyjny budynek mieszkalny. Jest to pierwszy budynek z wieloetapowej inwestycji położonej przy ulicy Chylońskiej między Netto a stacją benzynową, zaledwie kilka minut od przystanku SKM Gdynia Chylonia - mówi Aleksandra Nowakowska, Koordynator Zespołu Sprzedaży TPS Reapolis.

108 MIESZKAŃ

W budynku znajdzie się 108 mieszkań od jedno- do trzypokojowych. Najmniejsze będą miały 30 m2, a największe blisko 77 m2. Cena za m2. zaczynać się będzie od 6 tys. zł. W budynku znajdą się również lokale usługowe a także dwupoziomowa hala parkingowa.

noweosiedlegdyniaFot. mat. prasowe

Pomysł na elewację budynku i wygląd części wspólnych zaczerpnięty będzie z klimatów streetartu inspirowanego miastem i relacjami sąsiedzkimi. Pojawi się również przestrzeń do aktywności sportowej i relaksu dla mieszkańców. W częściach wspólnych budynku zastosowane zostaną rozwiązania ułatwiające życie jego mieszkańcom tj. kontrola dostępu, oświetlenie ledowe, czujniki ruchu włączające oświetlenie czy cichobieżne windy.

POMIESZCZENIA DLA ROWERÓW, WINDA I WÓZKARNIA

- Do dyspozycji mieszkańców będą np. specjalne wózki do przewożenia zakupów z hali garażowej do mieszkań. Jeden uniwersalny klucz do wszystkiego. Szybka winda i wózkarnia, a przed domem – miejsce na gry podwórkowe dla najmłodszych – dodaje Aleksandra Nowakowska.

Deweloper zapowiada też specjalne pomieszczenia dla rowerów, zarówno w hali garażowej, jak i na zewnątrz. Na terenie osiedla powstanie ścieżka biegowo-rowerowa, miejsce do uprawiania crossfitu. Osiedle zaprojektowała pracownia architektoniczna ROARK Studio. Planowany termin oddania budynku do użytku to grudzień 2019 r.

oprac. mar