Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

wtorek,

13 marca 2018

07:57

W marcu jak w garncu? W tym roku na pewno. Po kilku ciepłych dniach wróci śnieg, a nawet mróz [PROGNOZA POGODY]

Ciepło, cieplej i... zimno. Niestety, powiedzenie "w marcu jak w garncu" w tym roku spełnia się w stu procentach. Mimo tego, że ostatnio było naprawdę ciepło, w najbliższych dniach możemy znów spodziewać się opadów śniegu.

Wtorek będzie jeszcze w miarę przyjemny, choć raczej pochmurny. Mogą pojawić się opady deszczu, mżawki, a rano także lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Na termometrach sporo - od 7 do 10 stopni Celsjusza, nad samym morzem około 6. Wiatr będzie południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, wieczorem słabnący.

ŚNIEG I DESZCZ

W nocy także sporo chmur z większymi przejaśnieniami. Synoptycy zapowiadają też przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet śniegu. Temperatura spadnie - od 0 do maksymalnie 3 stopni. Wiatr zachodni, do rana skręcający na kierunki północne, słaby i umiarkowany, okresami będzie nawet porywisty. Uwaga na drogach - może być dość ślisko.

Środa nie będzie nas już rozpieszczać. Dużo chmur, deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. A na termometrach od 2 do 5 stopni Celsjusza. Wiatr będzie wiał z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty.

WRACA ZIMA?

W nocy ze środy na czwartek można spodziewać się już przymrozków. Synoptycy prognozują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Pojawią się też opady śniegu, w południowych powiatach również deszczu ze śniegiem, od północy obszaru stopniowo zanikające.

Temperatura maksymalna wyniesie od -3 do 0 stopni. Wiatr północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany. Uwaga na drogach, marznące opady mogą spowodować miejscami oblodzenie na drogach.

mar