Wiadomości
Fot. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A

sobota,

10 marca 2018

13:45

Do polskich portów coraz częściej zawijają statki wycieczkowe. Porty Gdańsk i Gdynia promowały nasz kraj na targach w Miami

Liczba zawinięć wycieczkowców do gdańskiego portu w ciągu ostatniego roku zwiększyła się dwukrotnie. W 2017 r., na pokładzie 64 wycieczkowców, przypłynęło do Gdańska ok. 32 tys. osób.

 Targi Seatrade Cruise Global to największe na świecie spotkanie branży wycieczkowej. Odbywają się od ponad 30 lat w Miami. Tegoroczna edycja miała miejsce w dniach 5-8 marca. Lokalizacja targów nie jest przypadkowa, bo wspomniany region Karaibów generuje największą liczbę wycieczkowców na świecie. To właśnie tam najwięksi armatorzy mają swoje centrale. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć trójmiejskich portów, które wspólnie prezentowały atrakcyjność Polski.


KWITNĄCA TURYSTYKA

- Porty pracują dla kraju. Tak jak wzrosty przeładunków napędzają gospodarkę, tak rozwijające się połączenia pasażerskie pozwalają kwitnąć turystyce. Na kolejnych połączeniach zyskują nie tylko porty, ale także Gdynia, Gdańsk i całe Pomorze – mówi Łukasz Greinke, prezes zarządu Morskiego Portu Gdańsk. 


ATRAKCYJNY KIERUNEK PODRÓŻY

Port Gdańsk i Port Gdynia na wspólnym stoisku prezentowały Polskę pod hasłem „Destination Poland (Cruise Poland)". - Znaczenie Polski na wycieczkowej mapie świata cały czas rośnie. Ten kierunek podróży jest też coraz atrakcyjniejszy dla turystów. Oferujemy kompleksową obsługę wszelkiego rodzaju statków wycieczkowych – mówi Adam Meller, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia. To właśnie do Portu Gdynia zawijają największe wycieczkowce, jakie pływają po Bałtyku. W 2017 roku, najbardziej imponującą jednostką w gdyńskim porcie był Norwegian Getaway o długości ponad 325 m. W ubiegłym roku Port Gdynia, na pokładach statków wycieczkowych, gościł ponad 88 tys. pasażerów.

oprac. po