Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski

wtorek,

06 marca 2018

17:15

Pracowali ponad siły podczas sierpniowej nawałnicy. Teraz doczekali się nowego, profesjonalnego sprzętu [ZDJĘCIA]

24 wozy ratownictwa drogowego, łodzie, sprzęt techniczny, do tego bony paliwowe od Orlenu i BP oraz wsparcie finansowe od Grupy Energa. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i ochotnicy z Pomorza z nowym wyposażeniem. Przekazał je na uroczystości Targu Węglowym w Gdańsku generał brygadier Leszek Suski.

- Jesteśmy świadkami zmian jakościowych i ilościowych - podkreślał Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Przypomniał, że stale rosną wydatki na Ochotnicze Straże Pożarne. Dla przykładu, te niewłączone do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w 2015 roku, otrzymały 32 miliony złotych. W 2018 będzie to ponad 50 milionów złotych. 

- Dodatkowe 100 milionów złotych będzie przekazane z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości - zapowiedział komendant, który także podziękował za sprawne działania w czasie sierpniowej nawałnicy.

NOWY SAMOCHÓD PO 37 LATACH

Wozy pojechały między innymi do strażaków Chojnic, Sadlinek, Leźna, Swarzewa, Rakowca i Pelplina.

- Myśmy mieli do tej pory Stara 244. Miał 37 lat. Teraz mamy pierwszy nowy samochód dla naszej straży - powiedział Radiu Gdańsk Jan Stachnik, naczelnik OSP Mojusz. Dodaje, że najczęściej wyjeżdżają do wypadków. Do pożarów zaledwie kilka razy w roku. 

Podczas uroczystości, nominacje na nowych komendantów w Chojnicach i Gdyni otrzymali Błażej Chamier Cieminski i Paweł Gil. We wtorek też do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego dołączono dwie wojskowe straże pożarne z Ustki.

Więcej w materiale Sebastiana Kwiatkowskiego:

 

Sebastian Kwiatkowski/mk


Zobacz Galerię