Wiadomości
fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

niedziela,

04 marca 2018

13:15

Radiowa eksperymentalna metamorfoza. Ewelina Potocka i trzy miesiące ze Zdrowymi wibracjami

508 zrzuconych kilogramów, 113 kilogramów zbudowanych mięśni i 76 zadowolonych uczestników. Czy Ewelina Potocka dołączy do tego grona? Już w niedzielę 4 marca ruszyła kolejna, VI edycja Metamorfoz ze Zdrowymi wibracjami, a nasza radiowa koleżanka sprawdza na własnej skórze czy program faktycznie czyni cuda.

Metamorfozy to program skierowany do osób, które chcą zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Przez 3 miesiące uczestnicy, a wśród nich Ewelina, będą pod opieką specjalistów stosować indywidualnie dopasowaną dietę i realizować program specjalnie rozpisanych dla nich treningów. A cel jest prosty - zrzucić zbędne kilogramy i zacząć żyć zdrowo. W tym miejscu możecie śledzić postępy Eweliny, relacje z jej treningów, zdjęcia posiłków i własne przemyślenia.

 


 

WPIS 1. NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK

Ewelina trening1

Wiem, jak to jest. Chciałabym, ale to takie trudne. Chciałabym, więc od jutra. Chciałabym, ale nie mam czasu. Chciałabym, ale nie mam kasy. Chciałabym, chciała. Chciałabym. Chciała. (można sobie zaśpiewać w rytm Formacji Nieżywych Schabów).

Piszę w rodzaju żeńskim, ale dotyczy to również panów. Czasami chyba nawet jeszcze bardziej, niż pań. Stereotypy, wstyd itp.
Co zrobić, by się zmotywować? Co zrobić, by zmobilizować się do walki o zdrowie, lepszą sylwetkę, o lżejsze życie? Trzeba po prostu być dla siebie samego jak ta pani od polskiego, która tłukła non stop, że kakao się nie odmienia i nie ma mowy o kakale. Trzeba być jak ojciec, który jednym spojrzeniem mrozi krew w żyłach, gdy w domu miało się być o 22:00, a jest 22:17.

Ale samodyscyplina to jedno. Bo przede wszystkim trzeba chcieć. Czyli wracamy do początku tego wpisu. Chcenie jest najtrudniejsze, bo chcenie MUSI być nasze. Staram się nigdy nie używać słowa "musieć", bo wyznaję zasadę, że w życiu nigdy nikogo do niczego zmuszać nie należy. Ale w tym przypadku MUSIEĆ jest kluczowe. Trzeba poczuć ten moment, wyczuć tę potrzebę. Motywacja do walki z kilogramami... Nie, zaraz. Tak nie mówimy, bo to budzi negatywne odczucia. Motywacja do metamorfozy – tak, to brzmi o wiele lepiej.

Kochasz siebie?

No więc motywacja do metamorfozy wynikać może z wielu różnych czynników. Dla każdego będzie to inny powód. I bardzo dobrze. Byle był skuteczny. Więc nim zaczniemy podejmować decyzje, że od jutra start, że koniec ze Snickersami, że od teraz tylko bieżnia i 30 kg na klatę, radzę napić się wody i stanąć przed lustrem.

Spójrz na siebie. Kochasz siebie? Odpowiedz sobie na to pytanie. Nie mów jednak do siebie per ty, a per ja. Co? Zatkało? Tak, mówienie do siebie przed lustrem per ja ("jestem", "mam", "chcę"), jest niezwykle trudne i nie przychodzi łatwo. Musi się coś w człowieku przełamać (sprawdzone na własnej skórze).

No więc jeśli już wiesz, że siebie kochasz i że pragniesz zmiany i chcesz zrobić coś DLA SIEBIE (!!!!!!!!!) - NIGDY DLA INNYCH – to jest to moment, gdy możesz myśleć o metamorfozie. Potem oczywiście dojdą kwestie motywacji, dyscypliny i konsekwencji, ale o tym kiedy indziej.

Najpierw badania

Jestem w programie Metamorfozy od 4 marca. Tym razem grupa jest typowo żeńska. Trochę szkoda, bo, jako niedoszły socjolog, chętnie zobaczyłabym, jak panowie czują się w takich okolicznościach, do tego w damskim towarzystwie.

ewelina trening2


Program zaczął się od wizyty w przychodni Polmed i badań lekarskich. Morfologia, RCP, insulina, profil lipidowy, glukoza, TSH. Potem konsultacja lekarska. Gdy otrzymałam zielone światło, w siłowni Tiger Gym spotkałam się z trenerem. Kazik Giemza jest bardzo serdecznym człowiekiem i bardzo wymagającym trenerem (o dziwo - jedno nie wyklucza drugiego). "Jedziesz! Dasz radę! Jeszcze cztery!". Do mnie trzeba twardo i właśnie takie krzyki nad uchem na mnie działają.

Dietetyk Ania Dutkowska zrobiła wywiad, zważyła i wyliczyła skład ciała. Ech, co mam powiedzieć... Motylem byłem, ale utyłem.

Regularność posiłków + woda = złote zasady na całe życie

Nad całym programie czuwa Sylwia Kamińska. Trenerka, pomysłodawczyni całego zamieszania. Zarówno Sylwia, jak i Ania są z nami na bieżąco w kontakcie. Mamy też własną, zamkniętą grupę na Facebooku, gdzie konsultujemy się i wymieniamy wrażeniami.

Najwięcej postów jest o wodzie. Wiecie, jak trudno wypić 2 litry wody dziennie?

To dopiero początek programu, ale jest dobrze. Bo coś się zaczęło. A zmiany, jak to mawiają mądrzejsi, zawsze są dobre.

KOLEJNE RELACJE EWELINY JUŻ WKRÓTCE

Ewelina Potocka