Wiadomości
Gaming Room w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż

sobota,

03 marca 2018

11:51

Jedyne miejsce, gdzie uczniowie przychodzą z własnej woli. Gaming room w szkole w Słupsku

Uczniowie ustawiają się do niego w kolejce i zostają dłużej po lekcjach. Gaming Room, czyli Pokój Gier, powstał w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. - To chyba jedyne miejsce w szkole, gdzie przychodzimy z własnej woli - mówią uczniowie.
Pracownię wyposażono w nowoczesne komputery i wygodne fotele. Młodzież podczas zajęć dodatkowych i pod nadzorem nauczycieli, może rywalizować ze sobą oraz przygotowywać się do udziału w turniejach gier sieciowych. Uczniowie podkreślają, że e-sport daje dużo satysfakcji i może być źródłem pokaźnych zarobków.

E-SPORT W SZKOLE

- Jeśli uda nam się wygrać duże turnieje, to możemy pokazać się na arenie polskiej i międzynarodowej. Jest szansa wybić się i walczyć o duże pieniądze - mówi Piotrek, uczeń ZSA w Słupsku i miłośnik gier komputerowych.

Uczniowie przyznają, że zainteresowanie nową pracownią jest bardzo duże, ale nikt nie zarywa z tego powodu lekcji oraz szkolnych obowiązków. - To jest chyba jedyna klasa w szkole, do której przychodzimy z własnej woli - dodaje Mateusz. - Nikt tutaj nie przekłada gier i emocji na życie osobiste. Zajęcia są wiadomo najważniejsze, a gra ma być przede wszystkim rozrywką i zabawą - twierdzi z kolei Karol. - Gramy w Counter-Strike, League of Legends, nawet w Gwinta. To wymagające gry i sprzęt musi być dobry. Każdy go oczywiście szanuje - dodaje Piotrek.

Komputery wyposażono w bardzo mocne procesory i karty graficzne, aby do maksimum zwiększyć wydolność w grach i pozwolić uczniom osiągać jak najlepsze wyniki.

POD KONTROLĄ

Nauczyciele podkreślają, że organizacja Pokoju Gier dopiero jest na etapie dopracowywania. Sprzęt dobierano i instalowano razem z uczniami. - Komputery są bardzo dobre, obudowane w typowo gamingowych kolorach. Bardzo fajnie to wygląda. Monitory 144 Hz, do tego dobre myszki i wygodne fotele. Idealne warunki do grania - tłumaczy Jacek Wolikowski z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku.

- Drużyny zgłaszają do nas, zapisują. My patrząc w plan, ustalamy im termin. Pod jednym warunkiem - nie można tu przychodzić w czasie lekcji. Myślę, że to nawet lepiej, że grają i trenują pod naszym okiem. My dozujemy im ten czas - mówi Szymon Burak, nauczyciel w ZSA w Słupsku.

RUSZAJĄ TURNIEJE

Gaming Room w Zespole Szkół Agrotechnicznych pomogło wyposażyć starostwo powiatowe w Słupsku. Cały sprzęt jest warty około 80 tysięcy złotych.

Słupski "rolniczak" od 3 lat organizuje turnieje gier komputerowych Rolniczak Lan Party. Zmagania w szkole cieszą się coraz większą popularnością i przyciągają setki graczy z całego regionu. Najbliższe zawody zaplanowano na drugą połowę marca bieżącego roku.

Paweł Drożdż/dr