Wiadomości
Fot. materiały prasowe

czwartek,

01 marca 2018

12:58

Konkurs "Poznaj świat ze SKAT!". Zgłoś swoje zdjęcie z podróży i wygraj wycieczkę promem dla dwojga

Jeśli lubisz robić zdjęcia, zwiedzać, podróżować i masz archiwum pełne fotografii z wakacji i wypraw - to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Zgłoś zdjęcie ukazujące pasję podróżowania: piękne widoki, obiekty czy portrety zrobione podczas podróży i wygraj rejs promem do Szwecji dla dwojga.
O szczegółach konkursu opowiada Dimitrij Gabczenko dyrektor działu marketingu w grupie SKAT.

Proszę powiedzieć o idei konkursu "Poznaj Świat ze SKAT!".

Prowadzimy ten konkurs już od 4 lat. 1 marca rusza już 13. edycja. Co roku realizujemy 3 edycje, aby zdążyć z pełnym programem, ponieważ biorą w nim udział nie tylko amatorzy, ale również zawodowi fotografowie, którzy przysyłają zdjęcia ze swoich podróży. Intencją konkursu jest pokazanie pasji podróżowania, pokazanie pięknych miejsc, które możemy zobaczyć na świecie i które możemy zatrzymać w obiektywie aparatu. Liczy się ta chwila, to spojrzenie, ta refleksja, percepcja fotografa, który tę chwilę uwieczni.

Nagrody w konkursie są wyjątkowe...

Tak. Pierwsze miejsce to zawsze rejs promem w dwie strony. Zazwyczaj odbywa się to pomiędzy portami skandynawskimi. W 13. edycji główną nagrodą jest rejs z Gdańska do Nynäshamn i z powrotem, dla dwóch osób, w kabinie dwuosobowej, więc jak najbardziej jest to dobra okazja aby zwiedzić Sztokholm i oczywiście piękne miasto Nynäshamn. Kolejne miejsca, 2 i 3 również nagradzamy różnego rodzaju gadżetami promowymi, firmowymi. Mamy zazwyczaj też kilka wyróżnień i je także nagradzamy upominkami.

Pierwsza nagroda wiążę się z pobytem w Gdańsku, często wygrywają osoby spoza Trójmiasta. Mamy dobrych fotografów na południu Polski, te osoby przyjeżdżają do Gdańska, do Gdyni czy do Świnoujścia, bo wypływamy z różnych portów. I zwiedzają to miasto, nie tylko miasto to, do którego płyną, ale również miasta polskie. W tym roku Gdańska Organizacja Turystyczna ufundowała kartę turysty, przy pomocy której będzie można zwiedzić całe nasze miasto i wszystkie zabytki, które są w tej karcie dostępne.

Poznaj Swiat ze SKAT ParkOliwa 2017 2
Fot. mat. prasowe

Każdy może wziąć udział w konkursie?

Tak. Natomiast nie zastrzegamy sobie prawa do tego, aby wybierać prace tylko amatorów. Zauważyliśmy, że również dużo zdjęć nadsyłają fotografowie, którzy - powiedzmy - nie zawodowo, ale bardziej profesjonalnie zajmują się fotografią. Amatorzy robią również piękne zdjęcia. Nam nie zależy, aby zdjęcia były wykonane dobrym aparatem, dobrą lustrzanką. Liczy się moment, który fotograf zdążył uchwycić, zatrzymać.

Prace nadsyłamy od 1 do 20 marca i co dalej?

Cały konkurs przebiega na stronie internetowej www.poznajswiatzeskat.pl. Od 1 marca zostanie uruchomiona aplikacja konkursowa. Każdy może zgłosić jedno zdjęcie, a następnie odbywa się głosowanie internautów. Jeżeli zdjęcie zbierze minimum 10 głosów lub polubień - wtedy przechodzi do finału. W finale komisja konkursowa, która jest złożona z pracowników naszej firmy oraz fundatorów nagród, czyli armatorów, wybiera najlepsze zdjęcie, które jest nagradzane. Ale całość odbywa się na stronie internetowej. Do 20 marca zgłaszamy prace, potem jest 7 dni na obrady. Następnie jest publikacja najlepszego zdjęcia, informacja kto wygrał i jakie miejsce zdobył. Oczywiście informujemy zawsze drogą mailową, telefoniczną żeby wszyscy byli pewni, że otrzymali właściwą nagrodę. A najlepsze prace zasilą naszą wystawę pokonkursową.

Gdzie będzie można obejrzeć wystawę nagrodzonych zdjęć?

Ta wystawa cały czas jest w ruchu. W najbliższym czasie pojawi się w Bibliotece w Tczewie. Mamy zaplanowaną również wystawę w Filharmonii Bałtyckiej i Bibliotece Manhattan. Potem nasza wystawa, która liczy już ponad 70 najlepszych prac, rusza za granicę. Więc, jak to mówi młodzież, "ogarnęliśmy" wszystkie nasze najbardziej rozpoznawalne miejsca, gdzie można tę wystawę powiesić, w Gdańsku i okolicach, jak również we wszystkich polskich portach. Teraz będzie pokazywana w portach zagranicznych i tamtejszych ciekawych miejscach.

Wiadomo gdzie dokładnie?

Obecnie, od czerwca planujemy wystawę w porcie Nynäshamn, do którego uda się zwycięzca 13. edycji. Natomiast w planach mamy również port Stockholm, port Karlskrona, Ystad, Trelleborg, czyli szwedzkie porty, a potem ruszymy dalej.

A dlaczego w portach?

Ideą konkursu było promowanie pasji podróżowania, aczkolwiek chcemy też pokazać podróż morską. My mamy tę komfortową sytuację w Trójmieście - mieszkamy w portach, a z portów jak wiadomo odpływają promy do poszczególnych miast europejskich, między innymi do Szwecji. I chcemy pokazać tę przyjemność podróżowania również promami. Dlaczego promami? Nasza firma jest właścicielem portalu //www.promyskat.pl/. Jeżeli chodzi o sprzedaż - to lider rezerwacji dla pojazdów ciężarowych w Europie.

Stąd nagroda, czyli podróż promem w jedną z relacji, jakie oferuje nasz portal. Współpracujemy z największymi armatorami w Europie. Fundatorami nagród zawsze są nasi armatorzy, w tym przypadku jest to linia Polferries. Współpracujemy również ze Stena Line, z Unity Line, TT-Line, z polskimi armatorami. Na razie tutaj mamy najbliżej, stąd naszym zwycięzcom również jest bliżej i wygodniej podróżować. Aczkolwiek mamy możliwości dokonywania rezerwacji na wszystkich połączeniach promowych w całej Europie.

Ta edycja konkursu nie jest jedyną jaka odbędzie się w tym roku…

Tradycyjnie robimy 3. edycje konkursu w roku, żeby dać szansę większej ilości fotografom na wzięcie w nim udziału oraz na potencjalną wygraną. Najbliższa edycja jest pierwszą w tym roku. Kolejna startuje 1 maja i potrwa do 20 maja. 15. edycja będzie edycją na rynek zagraniczny, czyli nasi polscy fotografowie będa konkurować z całym światem. Wierzymy w zdolności naszych fotografów i trzymamy za nich kciuki. Dotychczas ograniczaliśmy udział do polskich obywateli,ale zdjęcia były nadsyłane z całego świata. Mieliśmy sygnały, że zagraniczni fotografowie obserwują nasz konkurs i chcą wziąć w nim udział. W 15. edycji, która startuje 1 lipca będzie na to szansa. Zapraszamy do niej wszystkich pasjonatów fotografii z całego świata.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Nadsyłanie zgłoszeń: 01-20.03.2018 (w tych dniach jest aktywna aplikacja konkursowa)
Strona konkursowa: http://www.poznajswiatzeskat.pl/
Regulamin: http://www.poznajswiatzeskat.pl/images/do_pobrania/2018_Regulamin_konkursu_02.02.18.pdf
Zasięg: Ogólnopolski
Uczestnicy: Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich
Organizator: SKAT Transport sp. z o.o. sp. k. – operator transportowo-logistyczny, właściciel portalu promowego PromySkat, członek Gdańskiej Organizacji Turystycznej

PARTNERZY 13 EDYCJI:

PromySKAT
Polferries Polska Żegluga Bałtycka SA
Gdańska Organizacja Turystyczna
Radio Gdańsk SA