Wiadomości
Fot. gdyniasport.pl

poniedziałek,

26 lutego 2018

14:02

Nie tylko uczniowie szkół, ale i przedszkolaki. W programie "Gdynia na fali" dzieci nauczą się żeglowania

Do żeglujących dzieci w Gdyni dołączą przedszkolaki. W tym roku ofertę programu "Gdynia na fali" poszerzono o najmłodszych gdynian. Przedszkolaki już w przyszłym tygodniu pojadą do Mariny i tam będą uczyć się zasad bezpieczeństwa nad wodą.
- Przygotowaliśmy specjalny fantom. Będziemy pokazywać zasady pierwszej pomocy. Pokażemy też całą marinę i historię naszego miasta, pomniki Teligi czy Zaruskiego - zapowiada Marek Łucyk dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

UCZY BEZPIECZEŃSTWA I WZMACNIA WIĘZI Z GDYNIĄ

Program działa w Gdyni od trzech lat. Z jednej strony ma za zadanie uczyć dzieci bezpieczeństwa nad wodą. Z drugiej natomiast - wzmocnić więzi najmłodszych z Gdynią i wodą. - W ramach programu nieco starsze dzieci będą uczone podstaw wiedzy żeglarskiej. Wszystko będzie realizowane w sposób profesjonalny przez znakomitych prowadzących. To znakomici żeglarze oraz ratownicy. Mamy nadzieję, że przy okazji realizacji tego programu zarażą pasją żeglarską najmłodsze pokolenie gdynian - wyjaśnia prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

W tym roku w programie weźmie udział 12 przedszkoli oraz 25 szkół podstawowych. Łącznie to prawie dwa i pół tysiąca dzieci. Niektóre z nich są już doświadczone w żeglarstwie. - Miałem kiedyś taki kijek przy żaglu i sterowałem. A jak maszt przechylił się w prawą stronę, to musiałem się wtedy przesiąść - opowiada 6-latek z Przedszkola Nr 13 w Gdyni. Tegoroczny program "Gdynia na fali" podzielono na dwa projekty: "Gdynia na fali - edukacja żeglarska" oraz "Gdynia na fali - bezpieczeństwo nad wodą".

Magda Manasterska/mar