Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel

czwartek,

22 lutego 2018

16:03

Jest nowoczesna i od początku roku ratuje życie w Trójmieście. Nowa karetka w sopockim pogotowiu

Zakup w pełni wyposażonego pojazdu sfinansował wojewoda pomorski. To czwarty ambulans w stacji.
Karetka – nowoczesny Mercedes - funkcjonuje w sopockim systemie ratownictwa od 1 stycznia, ale dopiero w czwartek uroczyście przekazano pojazd. - Sopot jako Stacja Pogotowia Ratunkowego potrzebowała takiego sprzętu, bo dotychczasowy jest już wysłużony. W tym roku zdecydowaliśmy się przekazać sprzęt samodzielnym podmiotom Ratownictwa Medycznego. Pięć jednostek, w tym ta w Sopocie, otrzymało karetki. Sopockie pogotowie zabiegało o to już od dwóch lat - mówił Ryszard Sulęta, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

RATUJE ŻYCIE W TRÓJMIEŚCIE

Karetka kosztowała ponad 450 tysięcy złotych i wyjeżdżała już prawie 170 razy. Jak mówił Ryszard Karpiński, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sopocie – pojazd jest cały czas w użyciu. - Ambulans ma kompletne, nowoczesne wyposażenie. Jeździmy także do Gdańska i Gdyni, tam gdzie jest potrzeba - dodawał.

Karetkę chwali też zespół medyczny, który nią jeździ. - Pojazd jest szybki, ale cichy. Ma nowoczesny defibrylator z czujnikiem CO2 i co ważne - wysuwany podnóżek - dzięki czemu pacjent ma możliwość łatwiejszego wejścia o własnych siłach do ambulansu – dodawał Bogdan Wilczewski, pielęgniarz z karetki.

Aleksandra Nietopiel/mar


Zobacz Galerię