Wiadomości
Fot. GDZiZ

środa,

14 lutego 2018

17:04

98 świetlówek w 90 dni. Ten tunel w Gdańsku szczególnie "upodobali" sobie wandale

Niespełna 3 miesiące wystarczyło wandalom, aby zniszczyć 98 świetlówek, 26 opraw i uszkodzić okablowanie. Tunel przy ul. Żabi Kruk ktoś w sposób szczególny sobie "upodobał". Nie zniechęcił chuliganów nawet montaż krat zabezpieczających oprawy.
Bilans zniszczeń infrastruktury oświetleniowej w przejściu podziemnym przy ul. Żabi Kruk w ostatnim kwartale jest zdecydowanie ponad przeciętny. Wcześniej także w tym miejscu dochodziło do dewastacji, ale w ostatnich tygodniach zniszczenia notowane były jeszcze częściej.

SYZYFOWA PRACA?

Za każdym razem w trosce o bezpieczeństwo przechodniów uszkodzone świetlówki i oprawy są natychmiast naprawiane. Ponadto 15 stycznia odbył się montaż nowego okablowania po dewastacji wraz z wymianą opraw na mocniejsze (tzw. wandaloodporne). 06 lutego zamontowano kraty zabezpieczające oprawy oświetleniowe.

Dodatkowe zabezpieczenie nie zniechęciło chuliganów, to również jest niszczone. W zależności od skali dewastacji zgłaszano proceder na policję wraz z wnioskiem o wszczęcie postępowania.

BĘDĄ KAMERY

- W pierwszym kwartale tego roku zainstalujemy w przejściu podziemnym kamery wizyjne - zapowiada rzecznik prasowy GDZiZ Magdalena Kiljan. Łączne koszty napraw oświetlenia w tunelu tym naprawa instalacji elektrycznej, dostawy i wymiana opraw, dostawy i montażu krat to 20 000 zł. brutto.

mar