Wiadomości
Fot. Pixabay

poniedziałek,

12 lutego 2018

18:59

W piekarni nie było bułek, więc zaczął uderzać w szybę... 39-letni gdańszczanin trafił do aresztu

W weekend policjanci zatrzymali 39-latka z Gdańska, który 31 stycznia tego roku przy ul. Waryńskiego uderzał pięściami w okno sklepu z pieczywem. Mężczyzna wypchnął witrynę i zniszczył wagę elektroniczną, która spadła na podłogę.

Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 900 złotych. 39-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

PIĘŚCIAMI W WITRYNĘ

31 stycznia tego roku przed 7:00 policjanci zostali zaalarmowani przez sprzedawcę pieczywa, że "przed chwilą agresywny i najprawdopodobniej pijany mężczyzna po tym jak usłyszał od sprzedawczyni, że nie ma już w sprzedaży bułek zaczął uderzać pięściami w witrynę sklepu". Uderzenia były tak silne, że witryna została wepchnięta do środka, a stojąca na ladzie waga elektroniczna spadła na podłogę. Kiedy sprzedawczyni zaczęła dzwonić na numer alarmowy, mężczyzna uciekł. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 900 złotych.

DO 5 LAT WIĘZIENIA

Policjanci ustalili, że prawdopodobnym sprawcą zniszczenia mienia jest 39-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek kiedy wychodził ze swojego mieszkania we Wrzeszczu. 39-latek trafił do policyjnego aresztu. W sobotę usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za to przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności, sąd może również orzec naprawienie szkody.

Jak ustalili policjanci, 39-latek był również poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk- Wrzeszcz.

 

oprac. mili