Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski

poniedziałek,

12 lutego 2018

09:32

Kwidzyn: Jechał pijany i nie miał prawa jazdy. Prywatnym samochodem zatrzymał go dzielnicowy po służbie

Dzielnicowy po służbie zatrzymał po pościgu pijanego kierowcę. 31-latek miał prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grożą mu dwa lata więzienia.
W Korzeniewie policjant, który wracał do domu po służbie, zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę renault. Podszedł do niego i wyczuł woń alkoholu. Próbował zabrać mu kluczyki, ale kierowca auta zaczął uciekać. Dzielnicowy powiadomił dyżurnego, a ten wszystkie patrole w okolicy.

BEZ PRAWA JAZDY

- W Kwidzynie na ulicy Malborskiej mundurowi ustawili blokadę, ale ścigane auto zdołało ją ominąć. Po kilkuset metrach dzielnicowy, prywatnym samochodem, zajechał mu drogę i zatrzymał kierującego. 31-latek miał miał prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że nie ma prawa jazdy - poinformowała Bożena Schab z policji w Kwidzynie.

Mężczyzna został zatrzymany, a gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Wkrótce stanie przed sądem, odpowie za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę przed policją. Grozi mu pięć lata więzienia.

Grzegorz Armatowski/mk