Wiadomości
fot. Pixabay

niedziela,

11 lutego 2018

13:08

Światowy Dzień Chorego w Kościele Katolickim. "Chcemy prosić Boga o wszelkie łaski dla cierpiących"

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez Jana Pawła II w 1992 roku. Co roku jego obchody odbywają się 11 lutego w którymś z sanktuariów Maryjnych, w tym roku patronuje im także Ojciec Pio. Reporter Radia Gdańsk odwiedził w tym szczególnym dla katolików dniu zakon Kapucynów.

Brat Zdzisław Duma z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z domu zakonnego w Gdańsku podkreśla, że tegoroczne obchody tego dnia są wyjątkowe, bo związane są z setną rocznicą otrzymania stygmatów i 50-tą rocznicą śmierci ojca Pio.

pio

Fot. materiały prasowe


– Z racji na ten jubileusz, który odbywa się pod patronatem Episkopatu Polski, zaprosiliśmy grupy modlitwy Ojca Pio i wszystkich czcicieli Ojca Pio, aby aktywnie włączyli się w tę modlitwę Kościoła za ludzi chorych. Jako że święty Ojciec Pio był człowiekiem niesamowicie mocno zaangażowanym w pomoc ludziom chorym, to przez jego wstawiennictwo chcemy prosić Boga o wszelkie łaski dla chorych i cierpiących. Modlitwy będą odbywać się w prawie wszystkich parafiach w Polsce – podsumowuje brat Zdzisław.

WSPÓLNA MODLITWA

Wierni za chorych mogą modlić się wspólnie z braćmi Kapucynami między innymi w kościele świętego Jakuba w Gdańsku w czasie mszy świętych 11 lutego.

Natomiast w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie odbyły się archidiecezjalne obchody 26. Światowego Dnia Chorego. Mszę odprawił arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Daniel Wojciechowski/hb