Wiadomości
Fot. wikipedia, gdynia.pl

sobota,

10 lutego 2018

19:26

Pielęgniarka, bankowiec i geograf. Medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przyznane

Pielęgniarka społeczna Maria Obara, dyrektor jednego z banków Monika Płocke oraz profesor Tadeusz Palmowski zdobyli medale imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego "Za wybitne zasługi dla Gdyni". Odznaczenia wręczono podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Teatrze Miejskim z okazji 92. urodzin miasta.
- Ciężko ukryć mi wzruszenie - mówiła Maria Obara. - Jestem zaszczycona, ale mam ogromną tremę, bo zawsze wydawało mi się, że to medal dla wybitnych osób, a ja się za taką nie uważam. Jestem ogromnie wzruszona. Nie będę ukrywać, że bardzo się cieszę, bo ktoś docenił moją pracę.


- Na pewno jest do docenienie, nie sądzę by już zwieńczenie. Jeszcze dużo przed nami, jeszcze dużo możemy zrobić i osiągnąć. To pewien etap na drodze, ale bardzo miłe wyróżnienie - dodała Monika Płocke.

NAGRODY "CZAS GDYNI"

Jeszcze w sobotę ogłoszone zostały wyniki konkursu "Czas Gdyni". Za inwestycję roku konkursowa kapituła uznała siedzibę główną wraz z halą produkcyjno-magazynową firmy Flowair na terenie Polifarbu. Z kolei w kategorii architektura nagrodę przyznano zaprojektowanemu przez studio MS Architekt osiedlu Rivus, które zrealizował Invest Komfort.

ml/mich