Wiadomości
Fot. Pexels

czwartek,

08 lutego 2018

07:30

Odbywa się w 22 krajach i potrwa do 14 lutego. Trwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Wykłady, spotkania z psychologami, warsztaty taneczne czy kulinarne. Także w Trójmieście rozpoczął się Tydzień Małżeństwa. To czwarta edycja wydarzenia, które promuje ideę trwałości związków. - Chcemy przywrócić dobry PR małżeństwu – mówią organizatorzy.

- Z jednej strony możemy powiedzieć, że wydarzenie jest odpowiedzią na kryzys , ale nie na tym się skupiamy. Chcemy pokazać, że małżeństwo może być obszarem osobistego rozwoju dla małżonków, chcemy przywrócić dobry PR małżeństwu – mówi Lena Kozakowska ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, jedna z inicjatorek obchodów Tygodnia Małżeństw.

"DO TANGA TRZEBA DWOJGA"

W programie można znaleźć warsztaty, poświęcone komunikacji w małżeństwie, religii i obyczajom, kulinarne "Sex zaczyna się w kuchni" czy taneczne "Bo do tanga trzeba dwojga". Zaplanowano też spacery, w tym nordic walking, spotkania w kawiarni czy koncerty. Na warsztaty obowiązują zapisy, ale są jeszcze wolne miejsca.

W gali otwarcia Tygodnia Małżeństwa w Europejskim Centrum Solidarności wzięli udział i starsi i młodsi stażem małżonkowie. Dimo i Patrycja z Gdańska przyznali, że z chęcią będę uczestniczyć w zaplanowanych wydarzeniach.

- Mój mąż znalazł informacje w internecie i chciał przyjść. Bardzo się ucieszyłam, bo śledzimy, co się dzieje w Gdańsku i staramy się uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta – opowiada pani Patrycja.

RELIGIA I OBYCZAJE

Jej mąż Dimo interesuje się szczególnie spotkaniem, zaplanowanym na niedzielę, dotyczącym religii i obyczajów w małżeństwach.

– Sam jestem z Kazachstanu i ciekawi mnie jak to zostanie przedstawione i pokazane, może włączymy się w dyskusję, bo sami mamy jakieś doświadczenie - mówi.

Tydzień Małżeństwa odbywa się równocześnie w 22 krajach na świecie i potrwa do 14 lutego. Do wydarzenia oprócz Trójmiasta dołączyły też: Rumia, Wejherowo, Jastarnia i Kuźnica. Szczegółowy program na tydzienmalzenstwa.pl.

Aleksandra Nietopiel/mk