Wiadomości
Fot. Policja

środa,

07 lutego 2018

11:51

Prezes Kaszubii Kościerzyna w areszcie. Usłyszał już 60 zarzutów

Sąd w Kościerzynie aresztował na trzy miesiące prezesa klubu piłkarskiego Kaszubia Kościerzyna. 25-letni Piotr D. usłyszał kilkadziesiąt zarzutów wyłudzenia kredytów bankowych. Ich łączna kwota przekracza sto tysięcy złotych.

Nad sprawą kościerscy policjanci pracowali prawie pół roku. Ustalili, że 25-latek wyłudził ponad 60 pożyczek i kredytów, tak zwanych chwilówek. Posługiwał się danymi innych osób. Miał fałszować dokumentacje lub skanować gotowe umowy i w programie komputerowym zmieniać w nich dane osobowe.

60 ZARZUTÓW

W prokuraturze usłyszał 60 zarzutów. Wstępne straty, które poniosły banki, oszacowano na ponad sto tysięcy złotych. Piotr D. w przeszłości był już karany. Grozi mu 8 lat więzienia.

KLUB: JESTEŚMY ZASKOCZENI

Wszystko wskazuje na to, że prezes dostanie czerwoną kartkę. Klub stanowczo odcina się od działalności pozaklubowej mężczyzny. - Sami jesteśmy zaskoczeni zaistniałą sytuacją, za którą możemy jedynie przeprosić sympatyków klubu i wszystkich sponsorów - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Kaszubii.

Już zwołano nadzwyczajne walne zebranie członków klubu, na którym zapadną decyzję o przyszłości aresztowanego prezesa.

Sprawa wyłudzeń kredytów jest rozwojowa i policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Grzegorz Armatowski/mar