Wiadomości
Fot. Anna Dawid "DE"

środa,

31 stycznia 2018

12:35

Klasztorny lekarz nieodpłatnie przyjmuje w Elblągu. "Na każde schorzenie znajdziemy zioło"

W parafii, gdzie pracował i służył słynny jasnowidz i zielarz ojciec Czesław Klimuszko, działa Centrum Medycyny Klasztornej. Ojciec Tomasz Tęgowski kontynuuje dzieło swojego poprzednika i pomaga ludziom.

Franciszkanin na brak pacjentów nie może narzekać. - Można powiedzieć, że na każdą dolegliwość znajdziemy zioło - mówi ojciec Tęgowski. - Pierwszymi lekami, jakie znamy, są te pochodzące z natury. Już Bóg na samym początku dał człowiekowi wszelką roślinność, aby mu ona służyła. By była jako pokarm, ale też jako lekarstwo. Więc, tak znajdziemy na każde schorzenie zioło, które pomoże – dodaje dyplomowany zielarz. 


BEZPŁATNE PORADY

Codziennie Centrum odwiedza wielu elblążan. Na miejscu można uzyskać bezpłatnie porady w sprawie stosowania ziół. Centrum mieści się przy parafii świętego Pawła Apostoła.    

- Zauważyłem jedne podobieństwo. Może to z powodu położenia geograficznego, który wpływa niekorzystnie na nasz układ nerwowy. Elblążanie są w ciągłej depresji. Tutaj w Elblągu sporo osób skarży się na złe samopoczucie, problemy ze spaniem. Problemy, które wydają im się gastrycznymi, tak naprawdę są o podłożu nerwicowym. Na nerwice najlepszy jest kozłek lekarski – przekonuje zielarz.

Centrum Medycyny Klasztornej przy parafii św. Pawła Apostoła czynne jest od wtorku do czwartku.

Marek Nowosad/hb