Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Wojtek Jakubowski/Fotokombinat

wtorek,

23 stycznia 2018

13:17

Do końca roku duży parking przy stacji PKM Gdańsk Rębiechowo. Ucieszą się też pasażerowie lotniska

Przetarg w tej sprawie rozpisała właśnie Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Zyskają przede wszystkim kierowcy.

Dziś mieszkańcy Banina i okolic, którzy korzystają z parkingu jako miejsca przesiadkowego, mają do wyboru kilkanaście miejsc postojowych albo parkowanie na poboczu lub gruntowym placu. Nowy parking pomieści natomiast prawie 400 aut.

Oprócz mieszkańców, ucieszą się też pasażerowie lotniska. Przystanek Gdańsk Rębiechowo jest kolejnym za portem. Potencjalnie może stać się konkurencją dla płatnych parkingów w okolicy terminala.

WSPÓŁPRACA GDAŃSKA I ŻUKOWA

Projekt jest efektem wyczekiwanej współpracy między urzędnikami w Gdańsku i Żukowie. Żukowo będzie odpowiadało w nim za drogi. Powstanie nowa, szersza, oświetlona i z ciągiem pieszo-rowerowym ulica Akacjowa. Żukowo do końca 2019 roku wybuduje też ulicę Słoneczną z Czapli do Rębiechowa oraz przedłużenie Bysewskiej, także z Czapli - powiedział Wiesław Pałka z Urzędu Gminy w Żukowie, które na inwestycje zamierza wydać około 35 milionów złotych.

Budżet Gdańska jest co najmniej trzykrotnie mniejszy - tłumaczy Ewa Zielińska z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Oprócz placu dla 387 aut powstaną stojaki dla rowerów i monitoring. Urzędnicy liczą, że przetarg uda się rozstrzygnąć do końca marca.


W 2017 roku pociągi na liniach PKM przewiozły nieco ponad 3 miliony tysięcy pasażerów. To o połowę więcej niż przed rokiem.

Sebastian Kwiatkowski/mich