Wiadomości
Iluminacje będzie można oglądać do 28 stycznia Fot. Gdansk.pl/Grzegorz Mehring

wtorek,

23 stycznia 2018

09:46

Różowy wiadukt we Wrzeszczu. Czy wiecie co oznacza?

Wiadukt przy ul. Kościuszki na wysokości Galerii Bałtyckiej na co dzień mieni się kolorami, ale ten tydzień będzie wyjątkowy bo... różowy! Wszystko to, aby zwrócić uwagę na obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

W ramach tygodnia profilaktyki raka szyjki macicy odbywa się akcja Pink Lips Project, jej częścią są iluminacje na wiadukcie we Wrzeszczu. Różowy kolor pojawił się w poniedziałek 22 stycznia. Obserwować go będzie można do 28 stycznia. 


SYMBOLICZNY RÓŻOWY

Symbolicznym kolorem walki z rakiem szyjki macicy jest różowy. Dlatego organizatorzy akcji Pink Lips Project zachęcają w tym tygodniu kobiety do malowania ust na różowo, na znak solidarności. Podkreślają, że to wyraz szacunku dla kobiet, które walczą z nowotworem oraz świadomości w kwestii profilaktyki.

101779

Fot. Gdansk.pl/Grzegorz Mehring


EDUKACJA

W trakcie tego tygodnia prowadzona będzie również akcja edukacyjna prowadzona przez studentów medycyny w Galerii Manhattan, w pubach i na uczelniach. Podobne akcje będą towarzyszyć w trakcie ParkRun i Kina Kobiet.

Organizatorzy zachęcają do promowania akcji i umieszczania w mediach społecznościowych zdjęć z hasztagiem #pinkchallenge, w celu nominowania kolejnych osób.

Więcej o akcji można przeczytać na stronach www.zwrotnikraka.pl oraz www.kwiatkobiesoci.pl oraz na Facebooku.

hb