Wiadomości
Fot. Wikipedia

środa,

17 stycznia 2018

19:01

"Jaki Gdańsk 2018?". Pierwszy przedwyborczy sondaż Radia Gdańsk. Wyniki zaskoczą!

Jak gdańszczanie oceniają tempo budowy mieszkań komunalnych, remonty dróg i politykę parkingową? Co sądzą o cenach wody i śmieci, budowie Forum Gdańsk i polityce otwartości na uchodźców? I kto ma największe szanse, by zostać nowym prezydentem miasta? My już wiemy!
Pierwszy sondaż przedwyborczy Radia Gdańsk "Jaki Gdańsk 2018?". Na zlecenie naszej rozgłośni przeprowadzono specjalne badania, dotyczące zarówno preferencji wyborczych gdańszczan, jak też problemów, z którymi borykają się w życiu codziennym. 

PÓŁ TYSIĄCA GDAŃSZCZAN

500 pełnoletnich gdańszczan powiedziało nam, czego ich zdaniem nie udało się zrobić władzom miasta i gdzie zaprzepaszczono szanse na zmianę. Ankietowani ocenili także działania władz samorządowych. Pytaliśmy o ich zdanie w sprawie inwestycji w służbie zdrowia, poziomu zabezpieczeń miasta przed powodziami i wsparcia inicjatyw społecznych. Dowiedzieliśmy się też, kto według nich wygra wybory do Rady Gdańska. Jakie są wnioski z przeprowadzonych rozmów?

CZTERY DNI ANALIZ

Będzie można je poznać w piątek, poniedziałek i wtorek na antenie Radia Gdańsk i na naszej stronie internetowej. Wyniki z pewnością zaskoczą, ale będą też realnym odwzorowaniem głosu mieszkańców. 

Badania przeprowadziła w połowie grudnia 2017 roku firma GFK Polonia.