Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

wtorek,

16 stycznia 2018

13:58

Nowy wiceminister dla Radia Gdańsk: "Czy będę kandydował na prezydenta Słupska? Nie wykluczam"

"Nie wykluczam startu w jesiennych wyborach na prezydenta Słupska". To deklaracja nowego wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Piotr Müller w poniedziałek objął stanowisko w resorcie. W rozmowie z reporterem Radia Gdańsk podkreśla, że decyzja o wyborze kandydata na prezydenta Słupska należy do partii. - Nie wiem kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Słupska, ja się na pewno od tego wyzwania nie będę uchylał - mówi.

NAJPIERW USTAWA


Podczas rozmowy z naszym reporterem wiceminister podkreślał, że "w polityce nigdy nie mówi się nigdy". - Tak na poważnie, to ja nie wykluczam startu w wyborach prezydenckich w Słupsku. Na dziś mam zadanie przeprowadzenia przez Sejm nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Mam nadzieję, że uda się to na przełomie lutego i marca. To ma być ustawa, która pomoże uczelniom w rozwoju. Mamy przecież duże uniwersytety i mniejsze uczelnie regionalne, państwowe uczelnie zawodowe, które często niesłusznie źle się kojarzą. Szkolnictwo jest bardzo zróżnicowane, ale to dobrze, te placówki wypełniają zupełnie różne misje. Chciałbym, aby Polska miała w końcu w rankingu szanghajskim uczelnie na wyższych pozycjach niż czwarta, piąta setka. Pracujemy nad tym, by wszystkie uczelnie znalazły swoje miejsce i skupiły się na tym, co robią najlepiej - dodaje.

29-LETNI PRAWNIK


Piotr Müller ma 29 lat. Jest prawnikiem, w przeszłości był przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Przewodniczącym Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2015 roku był doradcą, a następnie dyrektorem biura wicepremiera Jarosława Gowina.

 

Przemysław Woś/mili