Wiadomości
Teren dawnej siedziby TVP 3 Gdańsk jest wpisany do rejestru zabytków. Niestety od lat popada w ruinę Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

piątek,

12 stycznia 2018

14:31

W końcu udało się sprzedać dawną siedzibę TVP3 Gdańsk. Budynek przy Sobótki niszczał od lat

Udało się sprzedać dawną siedzibę regionalnego oddziału Telewizji Polskiej przy ulicy Sobótki 15. Informację w rozmowie z Radiem Gdańsk potwierdziła Joanna Strzemieczna-Rozen, dyrektor TVP 3 Gdańsk.
W skład oddziału przy Sobótki wchodziło kilka budynków. Nie były używane od ponad 20 lat. Do dziś charakterystyczne dla gdańszczan są willa z końca XIX wieku i wysoka wieża. Obecnie ten kompleks - wpisany do rejestru zabytków - to już jednak ruina. W połowie lat 90. dziennikarze przenieśli się do kompleksu przy Czyżewskiego w Oliwie.

KWOTA JESZCZE NIEZNANA

Informację o sprzedaży terenu potwierdza dyrektor TVP3 Gdańsk. - Rzeczywiście udało nam się sprzedać kompleks przy Sobótki. Nie możemy jeszcze mówić o konkretnej kwocie transakcji, ponieważ jest ona w trakcie finalizacji. Kupiec miał kilka próśb, które musimy jeszcze uzgodnić. Jesteśmy już po rozmowie z dyrektor ds. administracyjnych TVP z Warszawy. Więcej szczegółów przedstawimy w przyszłym tygodniu - powiedziała Radiu Gdańsk Joanna Strzemieczna-Rozen.

Stan budynków przy Sobótki jest bardzo zły - między innymi wybito okna oraz skradziono grzejniki i balustrady.

mich