Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

czwartek,

11 stycznia 2018

19:10

41-metrowy żuraw zniknie z centrum Gdańska. Jego demontaż spowoduje utrudnienia w ruchu [OBJAZDY]

W najbliższy weekend plac budowy Forum Gdańsk opuści 41-metrowy żuraw wieżowy. Ostatni dźwig, pracujący na terenie budowy zostanie rozmontowany, a jego poszczególne elementy trafią na specjalnie przygotowane naczepy 10 samochodów ciężarowych. Opuszczenie budowy przez tak duże urządzenie będzie wymagało zmian w ruchu.

Ze względów bezpieczeństwa, do przeprowadzenia całego procesu, niezbędne będzie czasowe zamknięcie dla ruchu kołowego i pieszego prawoskrętu z ulicy Okopowej w ulicę Armii Krajowej oraz jezdni na wiadukcie nad węzłem Śródmieście (ul. Armii Krajowej) w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Utrudnienia potrwają od 5.00 w sobotę 13 stycznia do 22.00 w niedzielę 14 stycznia. Objazdy wyznaczono m.in. ulicami 3 Maja, Kartuską oraz Traktem św. Wojciecha. W przeciwnym kierunku organizacja ruchu pozostaje bez zmian.

ZMIANA TRASY N13

Na czas demontażu dźwigu zmieniona zostanie także trasa linii nocnej N13. W kierunku Chełmu autobusy od Dworca PKP pojadą ulicami Wały Jagiellońskie - Hucisko - 3 Maja - Armii Krajowej z pominięciem przystanku "Brama Wyżynna". W przeciwnym kierunku linia N13 kursować będzie po stałej trasie. Komunikacja tramwajowa na węźle Śródmieście będzie działać bez zmian.

W szczytowym momencie na placu budowy znajdowało się aż 9 żurawi. Opuszczający plac budowy 41-metrowy dźwig jest ostatnim z nich.

oprac.mk