Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

czwartek,

11 stycznia 2018

08:20

Wysokie miejsce Gdańska w TripAdvisorze. Co najbardziej polecają turyści?

Gdańsk na piątym miejscu w rankingu TripAdvisora. To jeden z najpopularniejszych portali zajmujących się turystyką na świecie.

Ranking został nazwany Top Destination on the Rise, w wolnym tłumaczeniu - najlepsze miejsca do odwiedzenia.

KOLEJNY RAZ W RANKINGU

 


Gdańsk jest jedynym polskim miastem w prestiżowym rankingu. - Z radością przyjęliśmy informację o kolejnym docenieniu atrakcyjności turystycznej Gdańska. Stale rozwijamy naszą ofertę turystyczną i promujemy nasze miasto za granicą. Tym bardziej cieszą wysokie miejsca zajmowane w rankingach, które tworzą nasi goście. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku zajęliśmy trzecie miejsce w plebiscycie European Best Destination (najlepsze europejskie miejsca) - mówi na łamach portalu Gdansk.pl prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Twórcy rankingu tak opisują miasto:

Jedno z najpiękniejszych polskich miast, Gdańsk, leżący nad Morzem Bałtyckim, odegrał kluczowe role w historii, zwłaszcza XX wieku. To miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej w 1939 roku, a później - w 1980 roku - miejsce narodzin Solidarności, która doprowadziła do zakończenia komunistycznej dominacji we Wschodniej Europie. Na podkreślenie zasługuje gdańskie Stare Miasto, skrupulatnie rekonstruowane na chwałę Ligi Hanzeatyckiej po tym, jak zostało zrównane z ziemią w II Wojnie Światowej. W XIV-wiecznym Ratuszu mieści się muzeum historii miasta.

BLISKO 300 ATRAKCJI

Ranking powstał na bazie wyborów użytkowników TripAdvisora. Cechami, które wzięli pod uwagę twórcy zestawienia, są: atrakcyjność miasta, jego położenie oraz zabytki, które się w nim znajdują. Im więcej miasto dostało pozytywnych ocen w ciągu roku, tym wyżej jest w rankingu. W sumie wzięto pod uwagę blisko 300 atrakcji turystycznych, które wcześniej zostały oceniane. Wyróżniono Główne Miasto, Bazylikę Mariacką i Muzeum II Wojny Światowej.

Wszystkie miasta w rankingu:

Ishigaki, Japonia
Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone
Nairobi, Kenia
Halifax, Kanada
Gdańsk, Polska
San Jose, Kostaryka
Ryga, Łotwa
Rovinj, Chorwacja
Nerja, Hiszpania
Casablanca, Maroko

oprac. mili