Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Andrzej J. Gojke

środa,

10 stycznia 2018

10:33

Gdyńskie liceum w czołówce rankingów Perspektyw. W pierwszej pięćdziesiątce znalazła się jeszcze tylko jedna pomorska szkoła

III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni znalazło się na 5. miejscu w rankingu liceów i techników Perspektywy 2018. Szkoła zajęła też prestiżowe 4. miejsce w rankingu XX-lecia i 3. w rankingu liceów olimpijskich. Wśród pomorskich techników najwyżej - na 55. miejscu - uplasowało się Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni.

RANKING LICEÓW 2018

W ogólnopolskim rankingu liceów do pierwszej pięćdziesiątki załapało się jeszcze tylko V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku - szkoła uplasowała się na 49. miejscu. Kolejne miejsca w pierwszej osiemdziesiątce zajęły aż trzy pomorskie szkoły: VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni (72. miejsce), Gdańskie Liceum Autonomiczne (73. miejsce) i Katolickie LO im. Jana Pawła II w Gdyni (79. miejsce).

W pierwszej setce zmieściły się także III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku, które znalazło się na 86. miejscu i gdańskie II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Wł. Pniewskiego (96. miejsce).

Perspektywy opublikowały też Ranking Szkół Olimpijskich 2018, w którym trzecie miejsce zajęło także III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Na miejscu 60. znalazło się tutaj II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku, a miejsce 68. to Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie. W pierwszej setce znalazło się także gdyńskie VI LO im. Wacława Sierpińskiego (75. miejsce) i V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku (89. miejsce).

Gdyńskie III LO znalazło się także w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2018 i zajęło tam 15. miejsce. "Trójka" zajmuje też 4. miejsce wśród 20 najlepszych liceów XX-lecia.

SZCZECIN NA PROWADZENIU

W Rankingu Liceów 2018 na pierwszym miejscu znalazło się XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Drugie jest Liceum Akademickie UMK w Toruniu, a podium zamyka XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie.

RANKING TECHNIKÓW 2018

Wśród techników w pierwszej pięćdziesiątce nie znalazła się żadna pomorska szkoła. W pierwszej setce uplasowały się natomiast Technikum Hotelarskie w ZS H-G w Gdyni (55. miejsce), Technikum nr 2 w ZSZiO w Kartuzach (84. miejsce) i Technikum nr 1 w ZS Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim (90. miejsce).

Technikum w Gdyni znalazło się również na 86. miejscu w Rankingu Maturalnym Techników 2018.

PIERWSZY NOWY SĄCZ

W Polsce najwyższą pozycję wśród techników zajęło Technikum nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu. Drugie jest Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy, a trzecie - Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. w Lublinie.


Wszystkie rankingi można znaleźć tutaj.


oprac. mar