Wiadomości
fot. facebook.com/Dominik Sojak

piątek,

22 grudnia 2017

14:41

Malutka Tosia potrzebuje pomocy. 9-miesięczna dziewczynka zmaga się z nowotworem złośliwym

Ma dopiero 9 miesięcy, a już musi zmagać się ze złośliwym nowotworem. Malutka Tosia potrzebuje pomocy. Ponad miesiąc temu wykryto u niej neuroblastomę. To duży guz który wnika do kręgosłupa.

Jak mówi tata Tosi, po diagnozie ich życie zmieniło się o 180 stopni. - Pierwsze słowa Pani doktor, która robiła USG zwaliły mnie z nóg. Pierwsze dni, pierwsze tygodnie były straszne. Wszystkie informacje, które się pojawiały, były raczej pesymistyczne. Ciężko było z tym żyć, ciężko było z tym funkcjonować. Z żoną żyliśmy tylko dlatego, bo musieliśmy to zrobić dla Tosi i jej siostry bliźniaczki Marysi.

WALKA O KAŻDY DZIEŃ

Dziewczynka przeszła trzy operacje. Obecnie poddawana jest chemioterapii, a dopiero za jakiś czas rodzice Tosi poznają plan dalszego leczenia. - To jest walka z czasem. Tutaj każdy dzień jest cenny. Akurat w przypadku tego nowotworu bardzo ważna jest diagnostyka. Ona u Tosi trwała niestety długo, ponieważ guz był nietypowy - mówi Dominik Sojak.

TOSIA NIE CIERPI

- Tosia na szczęście nie odczuwa bólu. Znosi to bardzo dzielnie, natomiast bardzo przykre były dwa dni po operacji, kiedy jej nerki nie działały. Tak niestety jest po zabiegu laparoskopowym. Wtedy nerki potrzebują nieco więcej czasu, aby "wystartować". Tosia była obrzęknięta, było widać, że bolało ją wszystko. Teraz nie widzimy, żeby odczuwała jakieś duże dolegliwości. Jest uśmiechnięta, aktywna i to cieszy - dodaje tata Tosi.

JAK POMÓC?

Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki zbierają pieniądze, które w przypadku fiaska leczenia chemioterapią, będą niezbędne do leczenia immunologicznego zagranicą. - Tosia ma założone subkonto w Fundacji "Kawałek Nieba". Mamy również profil na Facebooku "Pomóżmy Tosi". Na bieżąco będziemy aktualizować tam informacje o córce. Nie skupiamy się na tym co było, nie skupiamy się na tym co będzie, skupiamy się na tym co jest tu i teraz i działamy. Trzeba zrobić wszystko, żeby Tosi pomóc - dodaje Dominik Sojak.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: "1253 pomoc dla Tosi Sojak"

WPŁATY ZAGRANICZNE

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: "1253 Help for Tosia Sojak"

1 PROC. PODATKU

Aby przekazać 1 proc. podatku dla Tosi:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1 proc. wpisać "1253 pomoc dla Tosi Sojak"

 


Więcej w materiale Wojciecha Luścińskiego:

Wojciech Luściński