Wiadomości
Inwestycja kosztowała ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż

wtorek,

12 grudnia 2017

18:13

Nowe mieszkania komunalne i socjalne w gminie Słupsk. "W nowej technologii i o wysokim standardzie"

W Lubuczewie zakończyła się budowa dwóch bloków. Powstało 18 lokali, 9 socjalnych i tyle samo komunalnych.

12 grudnia oficjalnie odebrano inwestycję. Dla mieszkańców przygotowano lokale 1, 2 i 3 pokojowe. Powierzchnia mieszkań waha się od 30 do 55 m2.

SOLARY I POMPA CIEPŁA

Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier podkreślała, że oba budynki wybudowano w nowoczesnej technologii. - Są to mieszkania o wysokim standardzie. Zastosowaliśmy nowatorskie rozwiązanie jeśli chodzi o ogrzewanie tych lokali. Mieszkania są ogrzewane pompą ciepła. Oczywiście na dachu są zamontowane panele fotowoltaiczne, które będą również podgrzewały wodę użytkową - mówiła Barbara Dykier.

Gmina Słupsk w swoim zasobie posiada prawie 200 mieszkań lokalnych i socjalnych. - W ostatnich 4 latach udało nam się wybudować, razem z tymi mieszkaniami w Lubuczewie, 78 nowych lokali - dodawała wójt gminy Słupsk.

KOLEJNE INWESTYCJE

W planie jest realizacja kolejnych inwestycji. Gmina opracowała już dokumentację pod budowę 2 bloków wielorodzinnych, gdzie powstaną 72 mieszkania. Inwestycja ma zostać zrealizowana w Jezierzycach.

Aktualnie w kolejce mieszkaniowej w gminie Słupsk, na nowy lokal oczekuje ponad 120 osób. - Lista niestety nie ulega nam skróceniu, w związku z tym, że budujemy, więc ludzie zapisują się na listę. Mamy w planie jeszcze dalsze budynki, plus może jeszcze uda się wprowadzić rządowy program mieszkanie plus - dodawał Andrzej Ceranowicz z Gminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Gminy Słupsk.

Budowa dwóch nowych bloków w Lubuczewie kosztowała samorząd ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych.

Paweł Drożdż/hb