Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Hanna Berenthal

środa,

06 grudnia 2017

12:17

Radiowy św. Mikołaj rozdawał prezenty małym pacjentom w Słupsku i w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Mikołaj, Śnieżynka i Radio Gdańsk, taką świąteczną drużyną odwiedziliśmy dziś najmłodszych pacjentów szpitala w Słupsku i w Gdańsku. To już nasza 20-letnia tradycja.

Świąteczny orszak pojawił się w słupskim szpitalu już z samego rana. Na dwóch oddziałach: pediatrii i chirurgii ogólnej, przebywa prawie 50 dzieci. Mikołaj z pomocą Śnieżynki i drużyny Radia Gdańsk, najpierw upewnił się, czy wszystkie dzieci były grzeczne, później każdemu osobiście, wręczał słodkości i zabawki. Radość była ogromna.

DZIECI I RODZICE - ZACHWYCENI

- Prezenty bardzo fajne: słodycze, niedźwiadki, renifery. Teraz będę podjadał, tylko niestety nie dzisiaj, bo mam zabieg - mówił jeden z małych pacjentów słupskiego szpitala.

- Bardzo mi się podoba. Fajnie, że przyszedł Mikołaj - dodawała 4-letnia dziewczynka.

Maluchom przy wizycie Mikołaja towarzyszyli rodzice, którzy z prezentów cieszyli się razem z dziećmi. - Super, nie spodziewałyśmy się. Jesteśmy pierwszy raz w szpitalu, mamy nadzieję, że wyjdziemy jutro albo pojutrze, ale niespodzianka jest fantastyczna - mówiła jedna z mam. - Tutaj mamy same atrakcje. My jesteśmy od wczoraj. Były teatrzyki, teraz są prezenty. Super - dodawała Martyna, której synek leży w szpitalu na zapalenie oskrzeli.

UPOMINKI NIE TYLKO DLA PACJENTÓW

Wizyta radiowego Mikołaja w słupskim szpitalu zakończyła się dopiero po odwiedzeniu wszystkich najmłodszych pacjentów. Świąteczne upominki przekazaliśmy także podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.

INTERAKTYWNE PRZEDSTAWIENIE

Mikołaj dotarł także do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Odwiedził tam pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Towarzyszyli mu wolontariusze z fundacji Dr. Clown, którzy pomagali umilić czas w klinice.

DSC05093

Fot. Radio Gdańsk/Hanna Berenthal


- Zawsze jest bardzo wesoło. Dużo śmiechu, radości. Nie tylko w uśmiechu, ale też w oczach - dzieci, rodziców i personelu. Ten dzień jest wyjątkowy, dzieci bardzo długo go pamiętają, opowiadają o nim, cieszą się z paczek. Kiedy dzieci czekają na Mikołaja, od kilku dni jest takie radosne napięcie - mówi Kasia Brylewska, nauczyciel ze szkoły przyszpitalnej.

Mikołajkowy wór napełnili prezentami: Pomorskie Centrum Hurtowe RENK, firma Playmobil, Grupa JD Kulej autoryzowany dealer Peugeot i KIA w Trójmieście, firma Trefl i Coca Cola Trójmiasto.


Paweł Drożdż/puch/hb


Zobacz Galerię