Wiadomości
Człuchowskie Anioły wręczone Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa

środa,

06 grudnia 2017

07:20

Człuchowskie Anioły rozdane. Otrzymują je osoby bezinteresownie pomagające innym

Maria Kordykiewicz, Józef Wojtasik i ksiądz Grzegorz Formella - to tegoroczni laureaci Człuchowskich Aniołów. Jest to nagroda przyznawana przez kapitułę stworzoną z przedstawicieli niemalże wszystkich stowarzyszeń i organizacji działających w mieście. Otrzymują ją osoby, które wpierają ruch wolontariacki.

Człuchowski Anioł to tytuł, który jest ogłaszany w Dniu Wolontariusza. Podczas uroczystej gali podziękowania otrzymują wszyscy, którzy w kończącym się roku bezinteresownie pomagali innym. Wśród wyróżnionych są między innymi wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, osoby pracujące za darmo w hospicjum, pomagający w Ośrodku Pomocy Społecznej, czy w Polskim Czerwonym Krzyżu.

NAJWAŻNIEJSZE JEST POKAZYWANIE INNYM - JAK BYĆ DOBRYM

Najbardziej zasłużonych kapituła nagradza tytułem i statuetką Człuchowskiego Anioła. Nazwiska laureatów do ostatniej chwili są zachowywane w ścisłej tajemnicy. W tym roku jedną z nagrodzonych była Maria Kordykiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych.

- Ja nic nie wiedziałam, bo przyszłam tutaj jako dyrektorka "społeczniaka" i myślę, że: Bycie dobrym jest szlachetne, ale pokazywanie innym jak być dobrym jest jeszcze szlachetniejsze. Ja przyjmuję to jako matka, która zaraziła dobrocią własne dzieci - mówiła odbierając nagrodę.

Drugiego Człuchowskiego Anioła otrzymał Józef Wojtasik, lekarz pediatra oraz wieloletni ordynator i organizator oddziału pediatrii człuchowskiego szpitala. W jego imieniu statuetkę odebrała rodzina. Trzeci Człuchowski Anioł trafił do księdza Grzegorza Formelli, wikariusza parafii p.w. Świętego Judy Tadeusza w Człuchowie, za pomoc w zorganizowaniu w regionie akcji "Szlachetna Paczka".

Dariusz Kępa/hb