Wiadomości
"Spory, często wychodzące poza granice naszego kraju nie budują pozycji naszej ojczyzny" PAP/Paweł Supernak

wtorek,

05 grudnia 2017

16:33

Prezydent Duda przed Zgromadzeniem Narodowym: "Stulecie niepodległości to szansa na odbudowanie poczucia wspólnoty"

- Stulecie niepodległości to być może najlepsza w ostatnich latach szansa na odbudowanie poczucia wspólnoty narodowej - powiedział we wtorkowym orędziu prezydent Andrzej Duda. - Miejmy świadomość, że patriotą jest każdy, kto nosi w sercu miłość do ojczyzny i zabiega o jej dobro - zaznaczył.

Zwracając się do posłów i senatorów prezydent Duda podkreślił, że nadchodzące stulecie polskiej niepodległości to "być może najlepsza w ostatnich latach szansa na odbudowanie poczucia wspólnoty narodowej". - Bez tej świadomości nie zdołamy zbudować nowoczesnego, sprawiedliwego, rzeczywiście silnego państwa - mówił.

"PATRIOTĄ JEST KAŻDY, KTO NOSI W SERCU MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY"

- Miejmy świadomość, że patriotą jest każdy, kto nosi w sercu miłość do ojczyzny i zabiega o jej dobro – bez względu na swoje poglądy, religię czy status społeczny - mówił prezydent, zaznaczając, że kieruje swoje słowa także do klasy politycznej.

"NIE POWTARZAJMY TEGO BŁĘDU"

- Apeluję też do klasy politycznej, spory, często wychodzące poza granice naszego kraju nie budują pozycji naszej ojczyzny. Powodują przede wszystkim strach, agresję, poczucie beznadziei i nieuchronności wewnętrznego konfliktu - dodał. Odwołał się w tym kontekście do przykładu zaborów, których "bezpośrednią przyczyną" było - jak mówił - "niefrasobliwe i niegodne odwoływanie się do arbitrażu oraz interwencji obcych potęg".
- Nie powtarzajmy tego błędu! - podkreślił Duda.

PAP/hb