Wiadomości
Fot. MSPZ REKS

czwartek,

23 listopada 2017

15:46

"Zamknęli ją na balkonie, bo obgryzała meble". Na ratunek przybyli strażacy, policjanci i przyjaciele zwierząt [ZDJĘCIA]

- Szczeniak piszczał przeraźliwie na balkonie. Zostawiono go tam mimo niskiej temperatury, m.in. dlatego, żeby nie obgryzał mebli - mówi dziennikarzowi Radia Gdańsk Krystyna Panek, prezes Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS. Policję i Stowarzyszenie zaalarmowali świadkowie. Suczkę ściągnięto z balkonu.

Pisk psa słychać było od rana, to zaniepokoiło przechodniów i okolicznych mieszkańców. Niewielka suczka od 6 miała być zamknięta na balkonie. Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna oraz członkowie Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS.

- Okazało się, że sunia nie tylko była przemarznięta, ale miała też na pyszczku kaganiec zapięty tak ciasno, że trudno było go zdjąć. Siedziała na balkonie sama od świtu i skomląc, prosiła o pomoc. Dobrze, że ludzie się nią zainteresowali i nas wezwano - mówi Krystyna Panek.

ZASTANÓW SIĘ, ZANIM KUPISZ PSA

Prezes Stowarzyszenia mówi, że jest to jeden z tych przypadków, kiedy rodzina nierozważnie bierze psa, którym nie umie się należycie zaopiekować. Właściciel tłumaczył, że suczka, szczeniak rasy amstaff miał bardzo ostre zęby, gryzł meble i uprzykrzał życie dwóm innym posiadanym przez niego psom.
- Każdy szczeniak gryzie meble, buty, czy inne przedmioty. Trzeba się zastanowić, zanim zdecydujemy się na posiadanie psa. Właściciele próbowali sprzedać go za pomocą serwisów aukcyjnych, zatem już go nie chcieli. Sprawa trafiła na policję i wiem, że byli już przesłuchani pierwsi świadkowie. Suczka jest już bezpieczna w domu tymczasowym, ale nadal potrzebne są pieniądze na jej utrzymanie, zanim znajdzie nowych opiekunów, dlatego prosimy o pomoc – apeluje Krystyna Panek.

pies reks Fot. MSPZ REKS


CODZIENNIE SĄ INTERWENCJE

Jak tłumaczą członkowie stowarzyszenia, ludzi nieodpowiedzialnych lub świadomie źle traktujących zwierzęta jest niestety dużo, a zatem dużo jest też interwencji.

"Codziennie pod nasza opiekę trafiają psy lub koty, które szukają domów. Potrzebujemy karmy, żwirku dla kotów, kocyków i pieniędzy do opłacania faktur za leczenie, kastracje, sterylizacje itd. Jeśli ktoś chciałby wspomóc stowarzyszenie, będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Bank BGZ S.A. Oddział Operacyjny w Malborku
Nr konta: 96 2030 0045 1110 0000 0148 9170

PayPal
reks-malbork@wp.pl
IBAN Nr konta: PL96 2030 0045 1110 0000 0148 9170
Z dopiskiem dla REKSA

facebook.com/MalborskieStowarzyszenieReks

puch


Zobacz Galerię