Wiadomości
Ulicami Kartuz przeszła kolorowa parada Fot. Radio Gdańsk/Robert Groth

niedziela,

19 listopada 2017

17:17

Tegoroczna Szlachetna Paczka ruszyła w Kartuzach. Ulicami przeszła kolorowa parada [FOTO]

Zabytkowy wóz strażacki, osoby chcące nieść pomoc i wolontariusze, ubrani na czerwono stworzyli w Kartuzach marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Powstała baza z anonimowymi opisami rodzin, które zostały włączone do projektu Szlachetna Paczka. Na internetowej stronie akcji można wybrać już, komu chcemy pomóc.
- Dzisiejszym wydarzeniem w Kartuzach chcemy zakomunikować wszystkim Polakom, że mogą już teraz stać się darczyńcami - mówili uczestnicy marszu.

- Żeby ludzie się zaangażowali i zaczęli pomagać, żeby im udowodnić, że pomoc jest ważna. A ta pomoc jest dobrze zweryfikowana, te osoby realnie potrzebują pomocy. Jesteśmy tu co roku - dodawali.

ZWERYFIKOWANY SPOSÓB POMOCY

- Szlachetna paczka to niezwykły projekt, bo polega na mądrej pomocy. Dlatego przez ostatnie miesiące odwiedzaliśmy rodziny, sprawdzaliśmy, czy ta pomoc im się przyda. Weryfikowaliśmy to i stworzyliśmy opisy. Teraz można wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której chcemy pomoc. To też osoby samotne, starsze, niepełnosprawne - mówił lider projektu w Kartuzach, Piotr Chistowski.

Opisy potrzebujących rodzin można znaleźć >>>TUTAJ

rg/mich


Zobacz Galerię