Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa

wtorek,

14 listopada 2017

17:20

Ich dom zniszczyła sierpniowa nawałnica. Dziś mają wielkie powody do radości

Już za miesiąc rodzina Gostomskich z Wysokiej Zaborskiej koło Brus będzie mogła wprowadzić się do nowego domu. Poprzedni został zniszczony w wyniku sierpniowej nawałnicy. Wówczas marszałek województwa pomorskiego zadeklarował pomoc w odbudowie budynku.

Obiekt już stoi. Obecnie trwają w nim prace wykończeniowe. Nie możemy się doczekać momentu, gdy będziemy się mogli wprowadzić - mówi Anna Gostomska, właścicielka domu.

- Radość. Po prostu wieka radość, że to jest w takim momencie tego budowania. Teraz są takie drobne wykończenia. Podłogi, malowanie, wstawienie drzwi w środku i drobne poprawki. Dzieci już po 5 razy dziennie zaglądają do środka, co się zmieniło. Wielkimi krokami się zbliżamy do wejścia do tego domu - mówi pani Anna.

dom1Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa


POMOC LUDZI DOBREJ WOLI

Budynek został zbudowany od podstaw, bo poprzedni nie nadawał się do naprawy. Odbudowaliśmy go dzięki ludziom dobrej woli - mówił podczas wizyty w Wysokiej Zaborskiej Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

- Zwracaliśmy się z prośbą o takie wsparcie do przedsiębiorców. Uzyskaliśmy sporą ilość blachodachówki dla przykładu, która była w pierwszej kolejności kierowana do tych gospodarstw i domów mieszkalnych, gdzie częściowo dachy zostały zerwane. Czasami było to inne materiały budowlane - dodaje Struk.

Obecnie rodzina Gostomskich mieszka tymczasowo w lokalu socjalnym otrzymanym od gminy. Pozostaną tam do czasu zakończenia budowy ich własnego domu.

Dariusz Kępa/mich