Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa

wtorek,

14 listopada 2017

07:38

Pokażą jak korzystać z komputera i surfować po internecie. Biblioteka w Człuchowie zaprasza

Biblioteka Publiczna w Człuchowie przeszkoli 300 osób z podstaw obsługi komputera. Placówka realizuje program dydaktyczny, w którym za darmo mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani.
Już teraz na zajęcia przychodzi 60 osób. W zdecydowanej większości to seniorzy. Jak sami mówią obsługa komputera to niełatwe zadanie.

"NIE CHCEMY, ŻEBY LAPTOPY LEŻAŁY BEZCZYNNIE"

- Wszystko jest na razie trudne. Zdecydowałyśmy się dlatego, że nie ma nam kto pomóc. Mamy w domu laptopy. Nie chcemy aby leżały bezczynnie, no to się uczymy żeby zobaczyć, poznać, coś wyszukać sobie, jakiś film, jakieś ciekawe rzeczy - mówią panie Grażyna Kumiszcza i Urszula Janikowska.

Zajęcia prowadzą pracownicy biblioteki. Uczestnicy kursów oprócz podstaw obsługi komputera uczą się także zasad korzystania z internetu. - Pokazujemy jak używać sieci w praktyce - mówi Karolina Baranowska, koordynator programu.

- Można się na przykład nauczyć tego jak się uczyć przez internet, jak poszukać nowej pracy, jak korzystać z konta bankowego, czy chociażby kupić bilet przez internet - dodaje Baranowska.

NABÓR WCIĄŻ TRWA

Kursy komputerowe odbywają się w grupach wiekowych. Każdy z uczestników zajęć przychodzi na zajęcia przynajmniej raz w tygodniu. Szkolenia są bezpłatne, a nabór wciąż trwa. Wszystko jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.

Dariusz Kępa/mar