Wiadomości
Fot. Fundacja Nadzieja

niedziela,

12 listopada 2017

10:17

Rekordowa zbiórka na charytatywnej kolacji w Ustce. 130 tys. zł wesprze leczenie przez hipoterapię

130 tysięcy złotych zebrano podczas kolacji charytatywnej na rzecz fundacji Nadzieja ze Słupska. To rekord w regionie słupskim. Nigdy jeszcze zbiórka na rzecz fundacji nie przyniosła takiego efektu.
Imprezę zorganizował hotel Grand Lubicz w Ustce i przekazał na rzecz fundacji Nadzieja wszystkie wpływy z imprezy. Zaproszono około stu pięćdziesięciu gości, którzy oprócz kupienia zaproszeń wzięli udział w licznych licytacjach. Za 11 tysięcy złotych jeden z darczyńców kupił piłkę z autografami piłkarzy FC Barcelona. Dużo więcej, bo aż 22 tysiące złotych uzyskano z licytacji piłki z podpisami reprezentacji Polski w piłce nożnej. Goście kupili też pakiety pobytowe ufundowane przez hotele z całej Polski.

SZCZYTNY CEL

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zaskoczeni wynikiem zbiórki - mówiła Małgorzata Wolska, dyrektor fundacji Nadzieja w Słupsku. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont cieknącego dachu głównego budynku fundacji oraz stodoły, w której przechowywana jest karma do koni. 

LECZENIE PRZEZ HIPPOTERAPIĘ

Fundacja Nadzieja w Słupsku zajmuje się rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci m.in. za pomocą hipoterapii. Działa od dwudziestu lat. Przez ten czas pomogła tysiącom osób.

Przemysław Woś/dr