Wiadomości
Fot. KMP Słupsk

piątek,

10 listopada 2017

12:18

W magazynie miał części samochodowe warte 200 tysięcy złotych. Słupska policja: Mogą być dalsze zatrzymania

Słupska policja wykryła nielegalny magazyn kradzionych części samochodowych. Zatrzymano 33-letniego mężczyznę.

Wartość znalezionych przedmiotów to co najmniej 200 tysięcy złotych. - Magazyn funkcjonował jak legalny sklep, w którym sprzedawano skradzione przedmioty - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku komisarz Robert Czerwiński.

CZĘŚCI ZA 200 TYSIĘCY

 

- Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili miejsce, w którym gromadzono części samochodowe. Z udziałem biegłego przeszukaliśmy to pomieszczenie. Jak ustalono, były tam części samochodowe skradzione na terenie Niemiec i Polski. Elementy zespołów jezdnych, karoserii, ale również innych podzespołów samochodów. Wstępnie ich wartość oszacowano na dwieście tysięcy złotych. Ustalamy również, jak mężczyzna sprzedawał ten towar, wstępne ustalenia wskazują, że - w cudzysłowie - odbywała się tu legalna sprzedaż - dodaje komisarz Czerwiński.

 
Źródło: KMP Słupsk


SPRAWA ROZWOJOWA


33-latek usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Słupsku odrzucił wniosek policji i prokuratury o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyzna jest pod dozorem policji, która nie wyklucza dalszych zatrzymań. Zdaniem śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Przemysław Woś/mili