Wiadomości
Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

środa,

18 października 2017

18:02

Pierwsza tak kompleksowa ocena uczelni od wielu lat. Znamy najlepsze wydziały

Siedem wydziałów Politechniki Gdańskiej z najwyższymi ocenami działalności naukowej i badawczo-rozwojowej. Wysoko jest też Uniwersytet Gdański, tu najlepsze oceny uzyskało 6 wydziałów.

Wyniki ogłosiło Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Edukacji, które oceniło uczelnie pod kątem osiągnięć naukowych i twórczych, potencjału i praktycznych efektów.

Zaczynając od Politechniki Gdańskiej - najwyższą kategorią A+ - wyróżniony został Wydział Chemiczny oraz Wydział ETI, czyli Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Ta ocena świadczy o wiodącym poziomie naukowo-badawczym w skali całego kraju. Z kolei pięć wydziałów, między innymi Architektury, Elektrotechniki i Automatyki otrzymało kategorię A.

DOCENIONA BIOTECHNOLOGIA

Na Uniwersytecie Gdańskim kategorię A+ dostał Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, natomiast oceną A wyróżniono pięć wydziałów, między innymi Historyczny, Prawa i Administracji oraz Chemii. Na GUMedzie trzy wydziały dostały kategorię A. Podobnie gdańska Akademia Sztuk Pięknych - tu wyróżniono między innymi wydział Architektury i Wzornictwa.

Po jednej kategorii A dostały też Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku i Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Była to pierwsza tak kompleksowa ocena od 2013 roku.

Szczegółowe wyniki dostępne >>> TUTAJ.

Iwona Wysocka/mich