Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

piątek,

13 października 2017

11:05

Sprawa Krystiana W. Są kolejne zarzuty dla "łowcy nastolatek"

Kolejne dziewięć zarzutów dla "łowcy nastolatek" z Pomorza - Krystiana W. Siedem dotyczy oszustwa oraz usiłowania oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych. Zdaniem śledczych "Krystek" miał celowo doprowadzić do kolizji drogowych i wprowadzić w błąd rzeczoznawców. W ten sposób miał wyłudzać odszkodowania.
Kolejne zarzuty, które postawiono podejrzanemu to: składanie fałszywych zeznać w postępowaniach o wykroczenie oraz udzielenie osobie małoletniej substancji psychoaktywnej. Jak poinformowała prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów oraz odmówił złożenia wyjaśnień.

MA JUŻ 51 ZARZUTÓW

Krystian W. ma już na koncie 51 zarzutów. W większości są to czyny o charakterze seksualnym, m.in. zgwałcenia i usiłowania zgwałcenia nastolatek. Pokrzywdzonych jest 27 dziewczyn, niektóre w chwili zdarzenia nie ukończyły jeszcze 15 lat. Podejrzany jest w areszcie - grozi mu 15 lat więzienia.

W tej samej sprawie, na wcześniejszym etapie zarzuty popełnienia czynów o charakterze seksualnym prokurator przedstawił współtwórcy Zatoki Sztuki w Sopocie - Marcinowi T. Po jednym zarzucie usłyszało trzech innych mężczyzn. Dotyczyły one podżegania pokrzywdzonych do składania fałszywych zeznań, podejmowania działań zmierzających do utrudniania postępowania oraz doprowadzenia małoletniej poniżej 15 roku do obcowania płciowego.

Grzegorz Armatowski/mar