Wiadomości
Fot. CBŚP

piątek,

13 października 2017

08:26

Chcieli przemycić do Skandynawii narkotyki za 7 milionów. Cztery osoby zatrzymane

Cztery osoby z Pomorza zatrzymane za próbę gigantycznego przemytu narkotyków z Polski do Skandynawii. Przechwycono prawie 140 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości 7 milionów złotych. Akcję przeprowadzili policjanci z Centralnego Biura Śledczego i strażnicy graniczni. Przechwycono prawie 140 kilogramów towaru o czarnorynkowej wartości 7 milionów złotych.
CBŚ wpadło na trop przemytników już kilka tygodni temu. Akcję przeprowadzono w weekend. Wówczas na przejście graniczne bazy promowej w Gdyni przyjechał samochodem osobowym na norweskich numerach rejestracyjnych 42-letni mężczyzna. W aucie policjanci znaleźli specjalnie skonstruowaną skrytkę, a w niej 20 kilogramów haszyszu.

PRZESZUKANIA

Potem były przeszukania na prywatnej posesji na Pomorzu. Tam znaleziono 72 kilogramy haszyszu, 24 kilogramy marihuany oraz sprzęt służący do pakowania narkotyków. Do aresztu trafili 38 i 52-latek. W samochodzie oraz mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli kolejne 22 kilogramy haszyszu i marihuany. Zabezpieczyli także gotówkę w różnej walucie - w sumie około 150 tysięcy złotych.

JEST ZARZUT

Kilka dni później wpadł też mężczyzna, któremu śledczy zarzucają skonstruowanie skrytki do przemytu narkotyków i przerobienie pojazdu. Cała czwórka usłyszała zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu przemyt narkotyków z Polski do Skandynawii. Grozi za to 15 lat więzienia.

W całej sprawie policjanci CBŚP współpracowali z Morskim Oddziałem Straży Granicznej, Europolem, policją norweską i Urzędem Celnym w Szwecji.

Grzegorz Armatowski/mar


Zobacz Galerię

{mp4}67035{/mp4} CBŚP