Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay

środa,

11 października 2017

17:43

Wiatr nawet do 100 kilometrów na godzinę. Synoptycy wydają ostrzeżenie [POGODA]

W najbliższych dniach pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Będzie pochmurnie, miejscami deszczowo i będzie nam towarzyszył porywisty wiatr. Dla regionów nadmorskich synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie 2 stopnia.

IMGW ostrzega przed porywistym wiatrem. W gminach nadmorskich okresami średnia prędkość wiatru wyniesie od 40 km/h do 60 km/h a porywy do 100 km/h.

NAWET DO 100 KILOMETRÓW NA GODZINĘ

Przed silnym wiatrem ostrzegają również eksperci z grupy Info-Meteo Elbląg. "W czwartek północ Polski znajdzie się pomiędzy młotem a kowadłem, z jednej strony od Skandynawii głęboki układ niskiego ciśnienia, od południa Polski układ wyżowy, nad naszym regionem będzie się chmurzyć, miejscami padać, ale opadów nie powinno być dużo, niestety w związku z silnym zaostrzeniem się gradientu barycznego pomiędzy otwartymi wodami Morza Bałtyckiego a polskim lądem dojdzie do utworzenia się dwóch fal wiatru" - czytamy na ich stronie.

Według nich najsilniejszy wiatr będzie wiał na północy województwa pomorskiego. Ma tam osiągać prędkość nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Podobne prognozy przedstawia IMGW. Tak wygląda przygotowana przez nich mapa ostrzeżeń przed silnym wiatrem:

imgw ostrzezenie

Źródło: Pogodynka.pl


W najbliższych dniach warto zachować ostrożność. W tym celu zaleca się między innymi nie pozostawiać samochodów pod drzewami.

 

oprac. hb/mili