Wiadomości
Fot. Gdansk.pl/Grzegorz Mehring

środa,

11 października 2017

16:49

Takich kolejek nie spodziewał się nikt. Tłumy gdańszczan zgłosiły się po darmowe cebulki kwiatów

Tulipany, krokusy, narcyzy i lilie ogrodowe. 25 tysięcy cebulek kwiatów ozdobnych bezpłatnie dla mieszkańców Gdańska. Rozdawano je w środę w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Piekarniczej 16.

- W tym roku kupiliśmy cebulki 20 odmian tulipanów i krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. Zestawy zapakowane są w torebki po kilka sztuk i zaopatrzone w informacje o roślinie, zalecenia dotyczące uprawy oraz informację o samym projekcie - mówi nam Barbara Szczyt z Wydziału Środowiska w Urzędzie Miasta.

20171011 140740

Każdy mógł zabrać maksymalnie 3 opakowania Fot. Radio Gdańsk/Joanna Stankiewicz


ŻEBY MIASTO BYŁO PIĘKNIEJSZE

Każda osoba może otrzymać maksymalnie po 3 opakowania wybranych przez siebie cebulek. - Chcemy zachęcić mieszkańców do nasadzeń jesiennych, by zainspirować ich do ukwiecania najbliższego otoczenia – parapetów okiennych, balkonów, tarasów i ogródków przydomowych. Tak, by na wiosnę nasze miasto było piękne, wesołe i kolorowe - mówi Barbara Szczyt.

KOLEJKA PO CEBULKI

Organizatorzy akcji podkreślają, że zainteresowanie było gigantyczne i przerosło oczekiwania. - Już na początku kiermaszu przed budynkiem ustawiła się kolejka. Cebulki można odbierać do 19:00 w środę, o ile zapasy nie skończą się wcześniej. Wybór cebulek jest ogromny. Lilie skończyły się w niecałe dwie godziny. Ale są przepiękne czarne tulipany czy tulipany papuzie. Jest w czym wybierać - mówi Aneta Rostkowska ze Stowarzyszenia "Inne jest piękne", której powierzono wykonanie oznakowań woreczków z cebulkami oraz ich dystrybucję.

 


Akcja bezpłatnego przekazywania mieszkańcom cebulek kwiatowych odbywa się po raz trzeci.

 

Joanna Stankiewicz/mili