Wiadomości
Ledwo udało się zebrać quorum na nadzwyczajną sesję rady miejskiej w Słupsku. Przyszło 12 na 23 radnych. Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

środa,

11 października 2017

14:01

Spór w Radzie Miasta Słupska. Modernizacja czterech boisk wypadła z budżetu na ten rok

Modernizacje czterech boisk przyszkolnych w Słupsku wykreślone z tegorocznego budżetu. Radni zarzucają władzom miasta, że nie radzą sobie z inwestycjami. Ratusz przyznaje, że jest duże opóźnienie, potrzeba więcej pieniędzy, ale chciał budować boiska jesienią. Radni się na to nie zgodzili.
Chodzi o inwestycje przy czterech szkołach zaplanowane jeszcze w budżecie obywatelskim w roku 2016. Dziś okazało się, że dopiero teraz rozstrzygnięto przetarg na ich modernizację i potrzeba ponad 300 tysięcy złotych więcej. Rada miejska się na zwiększenie wydatków nie zgodziła, skrytykowała też władze Słupska za opóźnienia w inwestycjach.

"PANOWIE PREZYDENCI. NIE DAJECIE SOBIE RADY"

Radny Jan Lange z PO podkreślał, że to nie jedyna inwestycja, z którą Słupsk ma problemy. - Trzeba to jasno powiedzieć, panowie prezydenci. Nie dajecie sobie rady. Jeden prezydent ciągle wyjeżdża, drugi nie radzi sobie z inwestycjami. Trzeba powiedzieć stop - mówił.

Wiceprezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka przyznała, że w tej sytuacji modernizacja boisk zacznie się najszybciej wiosną przyszłego roku. - W tej sytuacji zaczynamy sprawę od nowa. Mamy dokumentację, przetargi ogłosimy w takim terminie, by prace były prowadzone wiosną i latem.

DZIERŻAWA, NIE LEASING

W sumie na modernizację czterech boisk Słupsk chce wydać około miliona dwustu tysięcy złotych. Podczas sesji radni zgodzili się, żeby lodowisko przed ratuszem wydzierżawić na potrzeby miasta, a nie leasingować. Oferta leasingu okazała się zbyt droga. Nadzwyczajna sesja zresztą odbywała się tylko dzięki temu, że telefonicznie wezwano radnego Zbigniewa Wojciechowicza z PiS. Rajca się spóźnił ponad kwadrans, a wcześniej nie było quorum umożliwiającego podejmowanie uchwał.

Przemysław Woś/mar