Wiadomości
Obwodnica metropolitalna ma odciążyć Obwodnicę Trójmiasta. Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

wtorek,

10 października 2017

11:17

Sprawa Obwodnicy Metropolitalnej. Jest wyrok NSA

Jest wyrok w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Sprawą decyzji środowiskowej dotyczącej tej drogi ma ponownie zająć się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił wcześniejszy wyrok WSA i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Cała sprawa rozpoczęła się od skargi na decyzję środowiskową, którą złożyły 4 osoby prywatne i gmina Kolbudy.

ZAMIESZANIE WOKÓŁ DECYZJI

Decyzję środowiskową wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, a odwołaniem od niej zajmował się organ nadrzędny, czyli Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. GDOŚ uznała, że RDOŚ wydała decyzję w sposób prawidłowy. Skarżący nie dali jednak za wygraną i skierowali sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten przyznał im rację uznając, że RDOŚ powinien przygotować nową decyzję środowiskową. Od tego wyroku odwołała się jednak GDOŚ. W ten sposób sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego. We wtorek zapadł wyrok.

SPRAWA DO PONOWNEGO ROZPATRZENIA

Sąd uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez WSA w Warszawie - dowiedział się nasz reporter w biurze informacji NSA.

Ta wiadomość oznacza, że decyzja środowiskowa wciąż jest ważna. - Sąd po prostu ponownie musi rozpatrzyć skargi złożone przez 5 podmiotów - mówi Piotr Michalski z pomorskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Sylwester Pięta/mar