Wiadomości
Fot. Facebook Fundacji

piątek,

06 października 2017

17:15

"Niech młodzi szukają swojego miejsca, w którym będą się dobrze czuli". Fundacja Inspirujące Przykłady pomaga znaleźć życiową drogę

Z ich inspiracji mogło już skorzystać 1500 uczniów. Wśród partnerów akcji były rekiny rynku IT, przedsiębiorstwa zajmujące się szeroko pojętym designem czy grami komputerowymi, ale także wydawnictwa. W czwartek Fundacja Inspirujące Przykłady w Olivia Biznes Center oficjalnie zaprezentowała swoją działalność.
Organizacja ma pomóc tysiącom młodych ludzi z Pomorza w zaprojektowaniu swojej życiowej drogi.

"NIECH SZUKAJĄ SWOJEGO MIEJSCA"

- Dotychczas wybory wielu młodych ludzi po maturze są przypadkowe, chcemy to zmienić - mówi współzałożyciel fundacji Leszek Szmidtke. - Chcemy im pokazać takie przykłady, które spowodują, że będą się zastanawiali, co oni chcą naprawdę robić w życiu. Nie jest powiedziane, że muszą być informatykami, budowlańcami, spawaczami kadłubów okrętowych. Niech szukają swojego miejsca, w którym się będą dobrze czuli. Żeby mogli wybrać swoją drogę, muszą najpierw zobaczyć przykłady ludzi, którzy to już przeszli - podkreśla.

Zbigniew Canowiecki, prezes Pracodawców Pomorza zaznacza, że działanie tego typu organizacji świetnie wypełnia edukacyjną lukę fundacja. - Nie zawsze szkoła ma takie możliwości i często struktury szkolne powodują, że nie zawsze można takie inspirujące inicjatywy rozwijać - mówi.

Inspirujące Przykłady zapraszają do swoich projektów uczniów z szkół średnich z terenów województwa pomorskiego. Pokazują przykłady dobrych miejsc pracy, sposoby przygotowania do niej oraz pomoc, na jaką może liczyć początkujący przedsiębiorca.

Tatiana Slowi/mar