Wiadomości
Fot. archiwum

sobota,

23 września 2017

10:47

Dealer Dobrych Uczynków wspiera Fundację z Pompą. Pomaganie przez naprawianie trwa

Gdańska firma samochodowa wesprze Fundację z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką. Organizacja jest beneficjentem programu Motor Centrum „Pomaganie przez naprawianie". Przyłączyć się może każdy. Wystarczy serwisować samochód u gdańskiego dealera aut. Firma przekazuje 1% wartości wykonanej usługi serwisowej na rzecz organizacji pożytku publicznego.

- Ideą programu, jest niesienie pomocy ludziom chorym i potrzebującym - mówi dyrektor zarządzający Marek Weltrowski-Knopik. Już drugi rok wspieramy fundacje pożytku publicznego w naszym regionie. Dotychczasowymi beneficjentami programu były między innymi: Fundacja Trzeba Marzyć, Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci i aktualnie Fundacja z Pompą. Ta współpraca potrwa do końca miesiąca.Przekazane przez Motor Centrum środki zasilą najprawdopodobniej zbiórkę "Nowe łóżka dla maluszka". Fundacja zamierza wymienić wszystkie łóżka na Oddziale Hematologii Dziecięcej gdańskiego UCK.


CHODZI O WSPARCIE

Fundację z Pompą została powołana do życia przez rodziców, którzy towarzyszyli swoim dzieciom w walce z chorobą nowotworową. Jej celem jest wspieranie Oddziału Hematologii Dziecięcej gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, jego małych podopiecznych oraz ich rodzin. W szpitalu leczone są dzieci z całego Pomorza. Fundacja kupuje niezbędny sprzęt, prowadzi zajęcia muzyczne i plastyczna dla pacjentów Oddziału oraz grupę wsparcia dla rodziców.

"DEALER DOBRYCH UCZYNKÓW"

Pomaganie przez naprawianie to autorski projekt firmy Motor Centrum z Gdańska. Co kwartał firma wspiera inną organizację pozarządową. Program jest prowadzony od prawie dwóch lat. W tym czasie wsparcie otrzymało sześć pomorskich NGO. Program spotkał się z uznaniem w branży motoryzacyjnej w Polsce, dzięki czemu firma zdobyła tytuł „Dealera dobrych uczynków".