Wiadomości
Pendolino ED250 w malowaniu PKP intercity Fot. Wikimedia Commons

czwartek,

21 września 2017

18:46

WiFi w Pendolino już tuż-tuż? "Wdrażamy następny etap procesu montażu"

WiFi w Pendolino coraz bliżej, zapowiadają przedstawiciele PKP Intercity. A to za sprawą "następnego etapu procesu montażu..." - chwali się Jarosław Oniszczuk z zarządu PKP IC i dodaje, że "Za tydzień lub dwa powstanie model montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów".

Na pokładach polskich Pendolino brakuje nie tylko dostępu do bezprzewodowego internetu, ale utrudnione jest także korzystanie z telefonów komórkowych, bo do wnętrze pojazdu nie dociera dobrej jakości sygnał GSM - przypomina serwis rynek-kolejowy.pl.

Problem niedogodności dla pasażerów był komentowany od lat. Oferta PKP IC kierowana była m.in. do klientów biznesowych, dla których internet jest narzędziem pracy. Przewoźnik prowadził rozmowy z producentem pociągów firmą Alstom w sprawie wprowadzenia WiFi, ale uznawał je za trudne. To ma się jednak zmienić.

KOLEJNY ETAP WDRAŻANIA WIFI

- Wdrażamy następny etap procesu montażu WiFi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model finansowy jego montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów z Alstomem - wyjaśnia Jarosław Oniszczuk, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Przedstawiciele przypominają, że na czas montażu WiFi przynajmniej jeden skład musiałby zostać wyłączony z eksploatacji, by przetestować jego działanie.

WIEMY, ŻE TAKA JEST POTRZEBA

- Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku już będzie WiFi w Pendolino. Staramy się jak najszybciej, bo wiemy, że taka jest potrzeba. Chodzi nie tylko o WiFi, ale ważny jest jeszcze sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi - mówił Oniszczuk.

Jak powiedział przedstawiciel PKP IC proces wprowadzenia WiFi w Pendolino pokrzyżował wypadek, który wydarzył się koło Opola na początku kwietnia tego roku.

 
PAP/rynek-kolejowy.pl/puch