Wiadomości
fot. kadr z materiału filmowego

czwartek,

21 września 2017

08:34

Budowa węzła integracyjnego w Gołubiu zakończona. To inwestycja za 7 mln złotych

Zakończyła się budowa węzła integracyjnego w Gołubiu. Trwają jeszcze odbiory ścieżek rowerowych, prowadzących do dworca, przy którym powstał parking z punktem widokowym, miejscem na rowery i toaletą.
Projekt budowy węzła wraz z trasami dojazdowymi w ubiegłym roku został wybrany przez Zarząd Województwa Pomorskiego do dofinansowania. Środki pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Gmina Stężyca na jego budowę otrzymała 3,6 mln zł dofinansowania. W ramach zadania powstało kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych w kierunku Stężycy, Szymbarka i Zgorzałego.

17 KILOMETRÓW ŚCIEŻEK ROWEROWYCH

Węzeł integracyjny wraz z trasami dojazdowymi ma obsługiwać istniejącą linię kolejową, drogę powiatową oraz sieć dróg rowerowych, a dokładnie 17 km ścieżek wzdłuż dróg na odcinkach Stężyca – Gołubie, Gołubie – Szymbark – Wieżyca, Gołubie – Zgorzałe i Zgorzałe Stężyca. Gmina Stężyca jest pierwszą w powiecie kartuskim, która wykonała tego typu inwestycję.

Przy dworcu kolejowym w Gołubiu powstał  parking i wiata dla rowerów oraz toalety. Elementem, wpływającym na estetykę miejsca ma być kładka, stanowiąca niewielki punkt widokowy. Budowa węzła integracyjnego i ścieżek kosztowała około 7 mln zł, a ponad połowa, 3,6 mln zł., pochodziła z dofinansowania.

mk