Wiadomości
Fot. MaxPixel

środa,

13 września 2017

18:13

Porywy wiatru osiągną nawet 100 kilometrów na godzinę. Jest ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie wydano dla kilku województw w całym kraju, w tym pomorskiego.

Silny wiatr ma wiać do godzin porannych w czwartek. Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa powiedziała IAR, że wiatr będzie wiał z prędkością 30-50 km/h, trochę silniejszy prognozuje się nad morzem - do 55 km/h. Rzeczniczka RCB dodała, że należy się liczyć z porywami wiatru o większej sile dochodzącymi do 90 km/h, a nad morzem nawet do 100 km/h.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o środkach ostrożności, które należy zachować podczas silnego wiatru. W takiej sytuacji należy usunąć z balkonów i podwórzy przedmioty, które - przeniesione przez wiatr - mogłoby stanowić zagrożenie. Nie należy również parkować samochodów bezpośrednio pod drzewami.

Ostrzeżenia wydano dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego oraz dla Beskidów i Bieszczadów.

 

IAR/mili