Wiadomości
Okręt 8. Flotylli Obrony Wybrzeża Foto: Marcin Bielecki/PAP

wtorek,

12 września 2017

17:49

Śmierć polskiego żołnierza w porcie w Karlskronie. Jest decyzja prokuratury

Do tragicznego wypadku doszło podczas międzynarodowych manewrów wojskowych "Northen Coasts". Śmierć poniósł 27-letni żołnierz.

Szwedzka prokuratura postanowiła umorzyć dochodzenie w sprawie wypadku w porcie w Karlskronie, w którym śmierć poniósł polski marynarz. Do zdarzenia doszło w czasie międzynarodowych manewrów wojskowych.

SZWEDZKI SĄD NIE MOŻE SĄDZIĆ W TEJ SPRAWIE

Dochodzenie prowadzono w kierunku wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym. Ponieważ doszło do niego podczas międzynarodowych ćwiczeń wojskowych, szwedzka prokuratura nie może w tej sprawie kontynuować dochodzenia.

- Żaden szwedzki sąd nie może sądzić w tego typu sprawie, dlatego prokuratura postanowiła umorzyć wstępne śledztwo - powiedział szwedzkiemu radiu prokurator Lars Magnusson.

POLACY PRZEJMĄ DOCHODZENIE

Dowody zabezpieczone w tej sprawie przez szwedzką prokuraturę i policję zostaną przekazane polskiej prokuraturze wojskowej, która przejmie dochodzenie w sprawie śmierci żołnierza.

Jednostka 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w której służył 27-letni marynarz wycofała się z udziału w manewrach Northern Coasts 2017.

IAR/mmt